Wydarzenia

Co słychać u młodzików?

2019-03-27 13:00:00
Dwa weekendy, sześć meczów ligowych i do tego sparingi z białoruskim FK Mińsk. Tak rozpoczęły sezon zespoły U12 trenera Blecharza i U13 trenera Domagalskiego.
Drużyny U13 i U12 na co dzień swoje mecze rozgrywają w I Dolnośląskiej Lidze Młodzików, która jest najwyższą klasą rozgrywkową w regionie. Dodatkowo trzeci zespół, który jest złożony z wymienionych ekip, rywalizuje w II Dolnośląskiej Lidze Młodzików, do której awansował w rundzie jesiennej. Utworzenie trzech drużyn w dwóch kategoriach wiekowych daje gwarancję, że wszyscy nasi młodzi piłkarze co tydzień mają zapewniony rytm meczowy.
 
Za młodzikami bardzo udany start w rozgrywkach. Łącznie w sześciu meczach ligowych, Śląsk zanotował komplet zwycięstw. W miniony weekend wrocławianie dodatkowo zmierzyli się z rówieśnikami z białoruskiego FK Mińsk, co było dla nich kolejnym nowym doświadczeniem.

Ponadto zespół U12 trenera Blecharza przygotowuje się do turnieju w tureckim Izmirze (5-7 kwietnia), w którym zagra jako jedyny zespół z Polski. W stawce najlepsze drużyny świata. Śląsk w grupie zmierzy się z: RSC Anderlecht Bruksela (III m-ce w 2018 roku), AZ Alkmaar (zwycięzca turnieju w 2018 roku), Celtic FC, Lille OSC, Bursaspor (zwycięzca turnieju w 2017 roku), Konyaspor, SK Sigma Olomouc i Neftçi PFK Baku.
 
Wyniki sparingów:
Śląsk Wrocław U13 - FK Mińsk 6:0
Śląsk Wrocław U12 - FK Mińsk 4:4
 
Dolnośląska Liga Młodzików I
Śląsk Wrocław U13 - Olympic Wrocław 4:0
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław U13 0:4

Śląsk Wrocław U12 - Polonia-Stal Świdnica 3:1
Olympic Wrocław - Śląsk Wrocław U12 1:2
 
Dolnośląska Liga Młodzików II
Śląsk Wrocław - Górnik Wałbrzych 3:0
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Śląsk Wrocław 1:2
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również