Wydarzenia

Co słychać w drużynie Pasów?

2018-02-10 08:30:00
Po prawie dwumiesięcznej przerwie powracamy na ligowe boiska. Dla kibiców Śląska Wrocław emocje rozpoczną się w sobotni wieczór, kiedy Trójkolorowi powalczą o trzy punkty z Cracovią. Zanim jednak zabrzmi pierwszy gwizdek w stolicy Małopolski, sprawdźmy, co słychać u najbliższego przeciwnika WKS-u.
W ostatnich kolejkach w rundzie jesiennej nastroje sympatyków Cracovii zmieniały się jak w kalejdoskopie. Po wysokiej porażce z Wisłą w derbach Krakowa, podopieczni Michała Probierza sprawili nie lada sensację, pokonując 4:0 pretendującą do mistrzostwa drużynę z Zabrza.  Ostatecznie krakowianie przezimowali na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów.
 
W ramach przygotowań w trakcie przerwy zimowej Pasy rozegrały 8 meczów kontrolnych, z których 5 wygrali, 2 zremisowali i 1 przegrali. Warto zanotować fakt, że najbliżsi rywale Śląska w każdym sparingu zdobywali co najmniej jedną bramkę, ostatecznie notując 18 trafień. 7 z nich zdobył napastnik Krzysztof Piątek, który w ligowej klasyfikacji strzelców zajmuje 6. miejsce z 9 bramkami na koncie.  
 
Na wiosnę Cracovia walczyć będzie w mocno zmienionym składzie. W szeregach krakowskiego zespołu nie zagra aż ośmiu piłkarzy: Tomas Vestenicky, Mateusz Szczepaniak (zawodnicy zostali wypożyczeni kolejno do: FC Nitra oraz Piasta Gliwice), Piotr Malarczyk, Sebastian Steblecki, Jakub Wójcicki, Deleu, Lennard Sowah i Grzegorz Sandomierski. Trzech ostatnich zawodników jest w trakcie poszukiwań nowego klubu. Równie długą listę zajmują piłkarze, którzy zasilili grono Pasów: Deniss Rakels (powracający do Krakowa po dwuletniej przerwie), Krystian Stępniowski, Antonini Culina, Filip Majchrowicz, Daniel Pik, Nicolai Brock-Madsen oraz Niko Datković. Poza tym na boisko wraca Damian Dąbrowski, który pod koniec czerwca zerwał więzadła w kolanie. 
 
Gospodarze sobotniego pojedynku w bieżącym sezonie rozegrali 10 „domowych” meczów. Tylko 2 z nich zakończyły się zwycięstwem zawodników Michała Probierza.  Kolejną walkę o pełną pulę na obiekcie przy ulicy Józefa Kałuży obejrzą tylko kibice poniżej 16. roku życia z opiekunami. Zamknięcie stadionu to kara za zachowanie fanów Cracovii na derbach Krakowa w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy.
Autor: Kamila Szutenbach, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również