Wydarzenia

Czwartkowe media o Śląsku Wrocław

2015-04-23 09:35:00
Zapraszamy na przegląd czwartkowych artykułów medialnych o Śląsku Wrocław. Wybraliśmy dla Was najciekawsze informacje dotyczące naszego klubu.

Gazeta Wyborcza - Wrocławianie świętują Światowy Dzień Książki

 

Nasze miasto opanuje dzisiaj literatura. Księgarnie wystawię swoje zbiory na specjalnych targach, a bibliotekarze będę rozdawać mieszkańcom kwiaty i upominki. 

 

Co czytają wrocławianie?

 

Krzysztof Ostrowski, piłkarz Śląska Wrocław:  Dla relaksu bardzo lubię czytać książki science fiction i fantasy. Ostatnio skończyłem całą sagę „Wiedźmina". Prozę Sapkowskie-go mogę polecić każdemu. Często sięgam też po publikacje popularnonaukowe, gdy mam ochotę dowiedzieć się czegoś nowego o świecie, fizyce czy kosmosie. Czytam również książki psychologiczne, bo ten temat interesuje mnie zawodowo. Mam dużą ciekawość świata i zaspokajam ją, sięgając w wolnym czasie właśnie po książki.

 

Fakt - Środek jest do przebudowy

 

Niezależnie od tego, czy w Śląsku pozostanie Peter Grajciar (32 l.), potrzebny jest zawodnik regulujący tempo gry - mówił niedawno trener Śląska Tadeusz Pawłowski (62 l.). Takim piłkarzem był Sebastian Mila (33 l.), nie do końca takim piłkarzem jest Grajciar. Nawet zakładając, że odzyska formę sprzed kontuzji kolana. To zawodnik, który w optymalnej formie może dać wiele swojej drużynie, ale on z piłką raczej woli gonić do przodu. (…) 

 

Linia pomocy Śląska w ogóle wymaga przebudowy. We wtorek trener Pawłowski ujawnił, że w tym sezonie nie zagra już defensywny pomocnik Juan Calahorro (27 l.), który ma uszkodzone więzadło krzyżowe i czeka go wielomiesięczna pauza. W Śląsku właściwie wyleczyli się ze środkowego pomocnika Lukasa Droppy (26 l.).

 

Fakt - Występ Bartkowiaka

 

Boczny pomocnik Śląska Michał Bartkowiak (18 l.) rozegrał 36 minut w meczu reprezentacji Polski U-18 ze Słowacją. Biało-czerwoni zremisowali 1:1. Było to spotkanie w ramach towarzyskiego turnieju Slovakia Cup. W czwartek o godzinie 11 Polska z Bartkowiakiem w składzie zmierzy się z Kanadą.

 

www.gielda-inwestora.pl – Najbardziej medialne klubu piłkarskie marca

 

Pierwsze miejsce w rankingu klubów Ekstraklasy utrzymała Legia Warszawa. „Wojskowi” zachowali bezpieczną przewagę nad innymi zespołami, mimo iż w marcu pisano na ich temat rzadziej niż w lutym. Na drugie miejsce wrócił Lech Poznań. Za plecami „Kolejorza” zameldowała się natomiast Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” zajęła na podium miejsce Śląska Wrocław , który w marcu sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Ostatni raz w badaniu przygotowanym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wrocławianie poza czołową trójką znaleźli się we wrześniu zeszłego roku. Wówczas również byli czwarci, a trzecią lokatę także zajęła Wisła Kraków.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również