Wydarzenia

Czwartkowy przegląd prasy o Śląsku

2015-11-12 09:30:00
1
Zapraszamy na tradycyjny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Sztylka wchodzi na pokład

 

Wieloletni kapitan Śląska Wrocław i mistrz Polski z 2012 roku został nowym asystentem trenera Tadeusza Pawłowskiego. Zmienił się także trener od przygotowania fizycznego. Marka Świdra zastąpił Michał Polczyk. (…) Sztylka ma 37 lat i przez niemal całą swoją karierę piłkarską związany był ze Śląskiem. We wrocławskim klubie występował w latach 2001-2012, rozgrywając w nim 263 mecze i strzelając 18 bramek. Z WKS--em jako kapitan przeszedł trudną i wyboistą drogę od III ligi do ekstraklasy, wieńcząc ją trzema wielkimi sukcesami: Pucharem Ekstraklasy, wicemistrzostwem i mistrzostwem Polski. Po odejściu ze Śląska przez trzy lata prowadził z powodzeniem szkółkę piłkarską Olympic Wrocław. Posiada licencję UEFA A.

 

Gazeta Wyborcza - Kadrowa rewolucja w Śląsku

 

Trwa wielka rewolucja personalna w sztabie trenerskim piłkarskiego Śląska. Wczoraj klub oficjalnie poinformował, że asystentem trenera Tadeusza Pawłowskiego został Dariusz Sztylka, były wieloletni piłkarz wrocławskiego zespołu. (…) 37-letni Sztylka w Śląsku występował od2001 do 2012 roku. Rozegrał 263 mecze i strzelił 18 bramek. Wprowadził Śląsk z III ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na koncie ma m.in. Puchar Ekstraklasy i mistrzostwo Polski.  Ostatnio Sztylka wspólnie z byłym obrońcą Śląska Krzysztofem Wołczkiem prowadził szkółkę piłkarską Olympic Wrocław.  Wkrótce powinna zostać ogłoszona kolejna nominacja - drugim trenerem Śląska ma zostać Grzegorz Kowalski, szkoleniowiec trzecioligowej Ślęzy. Informację, że Śląsk chce sprowadzić ze Ślęzy Kowalskiego, potwierdziliśmy w kilku bardzo wiarygodnych źródłach.

 

Wiemy, że Pawłowski ceni umiejętności Kowalskiego, dlatego już wcześniej rozważał możliwość ściągnięcia tego szkoleniowca do swojego sztabu. Jednak w tej sytuacji zatrudnienie Kowalskiego może mieć zupełnie inny wymiar. Po siedmiu fatalnych meczach, z których Śląsk zremisował tylko dwa, a resztę przegrał, pozycja Pawłowskiego osłabła.

 

Przegląd Sportowy - Były kapitan na ratunek

 

Wieloletni kapitan Śląska Dariusz Sztylka został dołączony do sztabu szkoleniowego wrocławian. Będzie pełnił rolę asystenta. Wkrótce poznamy nowego drugiego trenera. Wszystko wskazuje na to, że najważniejszą osobą po Tadeuszu Pawłowskim będzie Grzegorz Kowalski.  - Rozmowy w sprawie drugiego trenera trwają. Na środowym treningu byli obecni inni nowo powołani członkowie sztabu. Poza Dariuszem Sztylką mam tu na myśli nowego trenera przygotowania motorycznego Michała Polczyka. Do tej pory zajmował się motoryką piłkarzy naszych rezerw oraz zawodników z akademii - mówi rzecznik Śląska Michał Mazur. (…)

 

Klub na razie nie potwierdza nominacji Grzegorza Kowalskiego, bo nadal jest on związany umową z trzecioli-gową Ślęzą Wrocław. „Kowal" jak na drugiego trenera będzie postacią z bardzo wyrazistym CV. Ma licencję UEFA Pro. W przeszłości dwukrotnie był samodzielnie pierwszym szkoleniowcem drużyny z Oporowskiej. To ceniona postać wrocławskiego i dolnośląskiego futbolu - z dobrym okiem do piłkarzy z niższych lig, zaawansowanym warsztatem i jedną ciemną kartą.

 

Fakt - Nowy człowiek w sztabie Tediego

 

Grzegorz Kowalski (52 l.) ma być nowym trenerem piłkarskiego Śląska. Zastąpi pełniącego dotychczas tę funkcję Pawła Barylskiego (40 l.). - Nazwisko nowego drugiego szkoleniowca przedstawimy za kilka dni. Rozmowy w tej sprawie trwają. Na środowym treningu byli obecni dwaj inni właśnie powołani członkowie sztabu: nowy asystent Dariusz Sztylka oraz nowy trener przygotowania motorycznego Michał Polczyk - mówi rzecznik Śląska Michał Mazur. (…)

 

Grzegorz Kowalski to ceniona postać w dolnośląskim futbolu. (…) Jako trener MKS Kluczbork „Kowal” miał wielki udział m.in. w zakontraktowaniu w Śląsku Waldemara Soboty (28 l.), jednego z liderów mistrzowskiej drużyny z 2012 roku, na którym włodarze klubu zarobili później milion euro, sprzedając go do Club Brugge.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również