Wydarzenia

Daniel Gretarsson nowym zawodnikiem WKS-u

2022-01-27 17:29:00
Kontrakt z wrocławskim klubem podpisał 26-letni obrońca Daniel Gretarsson. Reprezentant Islandii przeniósł się do Śląska na zasadzie transferu gotówkowego z angielskiego Blackpool FC i związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.
Gretarsson to wychowanek islandzkiego UMF Grindavik. W swoim macierzystym klubie spędził trzy lata, po czym przeniósł się do Aalesunds FK. W barwach norweskiej drużyny rozegrał 117 spotkań, w których zdobył pięć bramek. W październiku 2020 roku Islandczyk został zawodnikiem Blackpool FC, gdzie zagrał w dziewiętnastu meczach. Lewonożny stoper ma na koncie pięć występów w reprezentacji Islandii, a także dziewiętnaście spotkań w kadrach młodzieżowych (U21 i U19).
 


 - To piłkarz o idealnym profilu dla nas. Szukaliśmy zawodnika mobilnego, grającego odważnie do przodu, ale nie zapominającego przede wszystkim o swoich obowiązkach defensywnych. Daniel pokazywał w meczach reprezentacji Islandii i angielskiej Championship, że lubi twardą grę, dysponuje dobrą szybkością i nie boi się pojedynków. Nie był to łatwy transfer do przeprowadzenia, ale cieszę się, że Daniel do nas trafił, bo na pewno wzmocni rywalizację w linii obrony - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 
Przed transferem do WKS-u piłkarz przeszedł szereg kompleksowych badań w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare (Grupa EMC) począwszy od diagnostyki krwi, ciśnienia czy EKG, po konsultację kardiologiczną i ortopedyczną. Po ich zakończeniu podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2025 roku.

 
- Chcę grać i wygrywać mecze. Mam nadzieję, że z moją pomocą Śląsk będzie w stanie osiągać dobre wyniki, a ja zadomowię się tutaj i spędzę wiele udanych sezonów w tym klubie - zaznacza Gretarsson.


Witamy we Wrocławiu i powodzenia, Daniel! 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław