Wydarzenia

Dankowski: Chcę dawać więcej w ofensywie

2018-08-24 13:45:00
- Staram się bardziej przykładać do gry w ofensywie, bo w tym aspekcie o wiele więcej od siebie wymagam - mówi Kamil Dankowski na konferencji przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec.
Nastroje po meczu z Pogonią

Po meczu z Pogonią czuliśmy niedosyt, bo w naszym odczuciu byliśmy lepszym zespołem. Mieliśmy lepsze sytuacje bramkowe i jak się nie mylę, to rywale nie mieli żadnej stuprocentowej okazji. Zabrakło nam skuteczności, szkoda wypracowanych sytuacji, bo trzy punkty bardzo nam by się przydały.

Ocena gry na boku obrony

Na pewno każdy wie, że gdy zaczynałem grać na obronie, popełniałem więcej błędów w defensywie. Ofensywa wyglądała lepiej, bo przykładałem do tego większą uwagę. Po kontuzji starałem się skupić i ograniczyć błędy w obronie. Myślę, że to udało mi się poprawić i teraz to staram się przełożyć na grę w ofensywie, bo w tym aspekcie o wiele więcej od siebie wymagam. Gdzieś do tego zawsze bardziej mnie ciągnęło i w kolejnych meczach chcę zaliczyć asystę i pomóc drużynie zdobywać bramki. To się teraz dla mnie liczy.
 
Trener na odprawach przed meczem chce, żebyśmy z Mateuszem grali ofensywniej. Może po długiej kontuzji jeszcze mam problemy z timingiem, ale z każdym spotkaniem moja gra w ataku będzie lepiej wyglądać. Muszę jednak pamiętać przede wszystkim o defensywie, bo jednak wcześniej popełniałem błędy. Muszę dodać do tego dobrą grę w ofensywie i będzie dobrze.O swoim powrocie po kontuzji

Jak wszedłem na dwadzieścia minut w meczu z Wisłą, to jakbym zapomniał całkowicie o kontuzji kolana. Wszedłem na boisku z marszu i nie czułem blokady. Wcześniej na treningu miałem stykową sytuację i od tamtego momentu ta blokada psychiczna pękła w głowie. Fizycznie czuję się bardzo dobrze, nie ma mowy o skurczach i nie mam problemów zdrowotnych.
 
O współpracy z Farshadem i relacjach z Łukaszem Broziem

Szczerze mówiąc, z Farshadem bardzo dobrze mi się współpracuje. Dużo mi pomaga w defensywie, a jego zejścia do środka sprawiają, że ja mam więcej miejsca na boku. Muszę częściej to wykorzystywać.

Łukasz Broź to bardzo doświadczony zawodnik. Praktycznie w każdym meczu, czy po jego zakończeniu, daje dużo wskazówek. Po Pogoni zwrócił mi uwagę na timing, że mogłem być w niektórych sytuacjach jeszcze wyżej, szczególnie gdy piłka jest w środkowej strefie, żeby przyjąć piłkę jeszcze bardziej ofensywnie i budować akcję. Nasze relacje są bardzo dobre, pozytywna rywalizacja i nie ma "zadziornych" ciosów. Dla mnie to jest na pewno krok do przodu. Większa mobilizacja i przede wszystkim rywalizacja. Jeśli widzę, że mój kolega z drużyny na treningu daje pięć dobrych dośrodkowań z rzędu, to ja chcę być jeszcze lepsze. Na pewno przy nim mogę się jeszcze bardziej rozwinąć.

O tranferach WKS-u
 
My się wszyscy zgadzamy z trenerem, że nowi zawodnicy w przyszłości będą decydować o obliczu Śląska Wrocław. Przyszli z I ligi i mają dopiero kilka występów w LOTTO Ekstraklasie. Mateusz Cholewiak przeszedł taką samą drogę i jest dużym wzmocnieniem.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również