Wydarzenia

Dankowski: Potrzebujemy zwycięstwa, żeby odpalić!

2016-03-15 14:42:00
5
Na treningach nie ma przelewek. Każdy wie, o co gra - mówi bojowo Kamil Dankowski.
Trener Śląska Mariusz Rumak w meczu wyjazdowym w Kielcach nie bał się postawić na  młodego Dankowskiego. Pomocnik grał 87 minut. – Tak naprawdę nikt nie był pewny podstawowego składu w pierwszym meczu pod wodzą trenera Rumaka. Cieszę się, że od razu otrzymałem szansę, ale nie mnie oceniać czy ją wykorzystałem. Teraz mamy nowy tydzień, trzeba zapomnieć o spotkaniu w Kielcach i skupić się na Ruchu Chorzów. – mówi Kamil.

Przed sobotnim spotkaniem z Niebieskimi w zespole WKS-u panuje pełna mobilizacja. – Na treningach nie ma przelewek. Każdy wie, o co gra – kontynuuje bojowo Dankowski. – Mamy świadomość pozycji w tabeli i teraz jeszcze ciężej pracujemy, by szybko się podnieść. Jesteśmy zaangażowani i skupieni, bo gramy o dużą stawkę.

Pomocnik nie ukrywa, że Śląsk powoli zmienia styl gry. – Trener Rumak ma swoją koncepcję gry, a my powoli próbujemy się do niej dostosować. Myślę, że w sobotę będą już tego efekty. Koncentracja, walka oraz odrobinkę szczęścia i wywalczymy trzy punkty! Potrzebujemy zwycięstwa, żeby odpalić!
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również