Wydarzenia

Dariusz Szczerbal nowym bramkarzem WKS-u

2018-06-19 19:45:00
Do zespołu Śląska dołączył Dariusz Szczerbal. Bramkarz związał się z klubem z ul. Oporowskiej dwuletnią umową.
- To dla mnie wielki krok i zrobię wszystko, co tylko mogę, aby wykorzystać tę szansę. Zwłaszcza że dwa lata temu mało kto uwierzyłby mi, że dziś będę walczył na treningach o miejsce między słupkami w klubie Ekstraklasy – mówi nowy golkiper wrocławian.
 
Dariusz Szczerbal trafił do Śląska z trzecioligowego Piasta Żmigród, w którym był podstawowym bramkarzem. 22-latek ma już za sobą pierwsze zajęcia pod okiem trenera bramkarzy WKS-u Krzysztofa Osińskiego. 
 
- Jestem pod dużym wrażeniem tego, jak wyglądają tutaj treningi bramkarskie. Z pewnością będę miał się od kogo uczyć, perspektywa rozwoju jest dla mnie olbrzymia – dodaje Dariusz Szczerba. 
 
- Trener Osiński bardzo pozytywnie opiniował Darka Szczerbala, patrząc na sposób w jaki broni, jak kieruje drużyną czy też jaki ma charakter. To chłopak z regionu, świadomy szansy, którą otrzymał. Spodobało mi się jego podejście, ponieważ przychodzi do nas w pełni nastawiony na podjęcie rywalizacji o miejsce w bramce z Kubą Wrąblem i Kubą Słowikiem - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również