Wydarzenia

Debiuty Pałaszewskiego i Poprawy

2017-11-08 11:00:00
Coraz więcej minut na boiskach LOTTO Ekstraklasy otrzymuje nasza młodzież. W ostatnim czasie debiuty w I zespole zaliczyli 19-letni Konrad Poprawa oraz Maciej Pałaszewski.
Trener Śląska Wrocław Jan Urban pokazuje, że nie boi stawiać się na dobrze rokujących młodych piłkarzy. W końcowej części poprzedniego sezonu w LOTTO Ekstraklasie zadebiutowali Adrian Łyszczarz i Daniel Łuczak. Teraz do tego grona dołączyli Konrad Poprawa i Maciej Pałaszewski, którzy po raz pierwszy w I zespole wystąpili w meczu z Wisłą Płock (1:4). 
 
Konrad Poprawa zagrał 73 minuty w Płocku, zmieniając Michała Chrapka. Trener Urban zdecydował się na roszadę, chcąc wprowadzić korektę w ustawieniu WKS-u po czerwonej kartce Tarasovsa. - Nie spodziewałem się, że tak szybko uda mi się zadebiutować w I zespole, ale bardzo się z tego cieszę – mówi Konrad Poprawa. – Liczę na kolejne szanse na grę u trenera Jana Urbana, bo chcę nabierać doświadczenia.
 


Pierwszym klubem Konrada Poprawy był GKS Ksawerów, potem defensor trafił do ŁKS-u Łódź. Do wrocławskiego klubu dołączył w październiku zeszłego roku. Wcześniej w lipcu pojechał na obóz z juniorami starszymi. Przed sezonem 2017/18 został włączony do kadry I drużyny - Cieszę się, że znalazłem się w Śląsku Wrocław. Tutaj w krótkim czasie rozwinąłem się piłkarsko i wiem, że był to dobry ruch – zaznacza Poprawa. – Przychodziłem do WKS-u do juniorów starszych, chwilę później grałem w rezerwach, a na końcu dołączyłem do I zespołu. Cieszę się, że moja praca jest zauważana i bardzo to doceniam. Nie pozostaje mi nic innego, jak ciężko pracować. W zespole czuję się bardzo dobrze, drużynowo jesteśmy silni i w każdym meczu walczymy o zwycięstwo – dodaje Poprawa.
 
Postawę Poprawy na boisku docenił selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Dariusz Gęsior, powołując go na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 20. Polska zagra z Portugalią 9 listopada w ramach turnieju Ośmiu Narodów.
 
Maciek Pałaszewski oprócz występu w Płocku i Kielcach doczekał się również debiutu przed własną publicznością. Pomocnik miał okazję zagrać w wygranym 3:0 meczu z Pogonią Szczecin na Stadionie Wrocław. - To spełnienie moich marzeń – mówi wrocławianin Maciej Pałaszewski - Cieszę się z debiutu, ale przede wszystkim jest to dla mnie motywacja do treningu. Nie pozostało mi nic innego, jak jeszcze ciężej pracować i liczyć na kolejne minuty w I drużynie. 

 
Maciek jest wychowankiem Polaru Wrocław. W Śląsku pojawił się w rundzie wiosennej sezonu 2012/13, najpierw w drużynie juniorów. Przed sezonem 2014/15 został włączony do kadry pierwszego zespołu. „W swojej grupie wiekowej jest wyjątkowy” - mówił o nim Tadeusz Pawłowski, który włączył Maćka do kadry I drużyny. 
 
Rozwój kariery Maćka Pałaszewskiego, Konrada Poprawy czy Adriana Łyszczarza to świetny przykład dla naszej zdolnej młodzieży, grającej w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Sumienna praca zaowocuje, a najlepsi z pewnością dostaną swoją szansę w I zespole. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również