Wydarzenia

Dennis Jastrzembski piłkarzem Śląska

2022-01-25 17:59:00
Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Dennis Jastrzembski. 21-latek podpisał z wrocławskim klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.
Urodzony w 2000 roku zawodnik od początku kariery rozwijał swoje umiejętności na niemieckich boiskach. Jego pierwszym klubem był TSV Kropp. W 2015 roku Jastrzembski został piłkarzem Herthy Berlin, gdzie pokonywał kolejne szczeble rozwoju od zespołu U16 aż do pierwszej drużyny. W styczniu 2020 roku został wypożyczony do SC Padeborn, gdzie zagrał w dziewięciu meczach. Następnie trafił na kolejne wypożyczenie i rundę wiosenną poprzedniego sezonu 21-latek spędził w trzecioligowym SV Waldhof Mannheim. Rozegrał tam piętnaście spotkań, w których strzelił jednego gola i dwukrotnie asystował. Po udanym wypożyczeniu wrócił do Herthy, gdzie zaliczył osiem występów na boiskach Bundesligi.

 
Jastrzembski to uniwersalny zawodnik, który dobrze odnajduje się zarówno na pozycji lewego skrzydłowego, jak i lewego wahadłowego. Ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U15, U16 i U21, oraz młodzieżowych reprezentacjach Niemiec (od U16 do U19). Był również powoływany do reprezentacji Polski U20, prowadzonej wówczas przez Jacka Magierę. 
 
- To piłkarz o bardzo dobrych predyspozycjach motorycznych. Idealnie wpisuje się w nasz styl gry. Jest dynamiczny, przebojowy, lubi grać do przodu, ale nie zapomina też o pracy w defensywie. Uważam, że może dać nam dużo jakości. Cieszymy się, że Dennis trafia do Śląska, bo mieliśmy bardzo dużą konkurencję. Walczyły o niego kluby nie tylko z polskiej ligi, ale też zagraniczne drużyny. W transferze pomogła nasza praca i osoba trenera Jacka Magiery, z którym Dennis zna się z młodzieżowej reprezentacji Polski - mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. 

 
Przed transferem do Śląska piłkarz przeszedł szereg kompleksowych badań w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare (Grupa EMC) począwszy od diagnostyki krwi, ciśnienia czy EKG, po konsultację kardiologiczną i ortopedyczną. Po ich zakończeniu podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku.

 
- Wybrałem Śląsk, bo widzę ten klub, jako miejsce, w którym będę mógł regularnie grać i będę miał zaufanie trenera i drużyny. Najważniejszy jest dla mnie rozwój i wierzę, że tutaj mam na to szansę - podkreśla Jastrzembski.

 
Witamy we Wrocławiu, Dennis!
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również