Wydarzenia

Derbowy niedosyt

2017-07-24 19:45:00
W 39. Derbach Dolnego Śląska lepsze Zagłębie. Śląsk mimo gry w przewadze przez 45 minut, przegrywa spotkanie w Lubinie.
Debiut Robaka, pierwszy mecz w wyjściowej jedenastce Chrapka i powrót po przymusowej pauzie Riery. Poza tym bez niespodzianek. Tak w skrócie można opisać skład Śląska w derbach.
 
Spotkaniu od pierwszych minut towarzyszyło sporo walki. Już w 2. minucie żółtą kartką za nadmierną ostrość ukarany został Marcin Robak, później to samo spotkało graca gospodarzy – Tosika. Ponadto przy każdej możliwej okazji wygwizdywany przez kibiców Zagłębia był Djordje Cotra.
 
W pierwszych fragmentach raczej niewiele działo się pod bramkami. Obie ekipy nie potrafiły stworzyć sobie klarownych sytuacji, a najgroźniej robiło się po stałych fragmentach gry i rzutach rożnych. Ciekawiej zrobiło się dopiero pod koniec I połowy. Bliski otwarcia wyniku był Riera, który jednak z około 5. metra nie potrafił pokonać Polacka. Hiszpan dobrze uderzył, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Miedziowych, który zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Chwilę później boisko opuścić musiał Jakub Tosik, który zobaczył drugą żółtą kartkę.
 
Jak można było się spodziewać, po zmianie stron WKS całkowicie przejął inicjatywę, ale to Zagłębie pierwsze stworzyło sobie groźną sytuację. Po składnej akcji na strzał zdecydował się Todorovski, z którym jednak poradził sobie Wrąbel. Po drugiej stronie boiska bliski gola był Kosecki, ale jego strzał również nie znalazł drogi do bramki.

Z każdą minutą Śląsk był coraz bliższy upragnionego gola, ale w decydujących momentach brakowało kropki nam „i”. Na ostatnie 10 minut gry trener Urban wpuścił na boisko Piecha i Trójkolorowi kończyli mecz z dwoma napastnikami. Najbliżej gola był jednak Pawelec, ale jego potężne uderzenie z głowy z najwyższym trudem obronił Polacek. Niestety w doliczonym czasie gry bramkę dla Zagłębia zdobył Świerczok i Śląsk wraca do Wrocławia bez punktów.

Już w piątek, 28 lipca o godz. 20:30 kolejny mecz Śląska. WKS na Stadionie Wrocław zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:0
Bramki:
1:0 Świerczok 90'

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Jach, Dziwniel, Kubicki, Tosik, Woźniak, Starzyński, Janoszka (46. Jagiełło), Nespor (46. Kopacz)

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Srnić, Chrapek (72. Mak) - Pich (78. Piech), Riera (62. Madej), Kosecki - Robak.

Żółte kartki: Tosik, Guldan - Robak
Czerwona kartka: Tosik (konsekwenja dwóch żóltych kartek)
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również