Wydarzenia

Derby dla Zagłębia

2019-09-14 13:55:00
Śląsk Wrocław U18 przegrał z Zagłębiem Lubin 1:2 w meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi dzielnie walczyli, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywala.

Goście dobrze weszli w mecz. Od samego początku przejęli kontrolę nad spotkaniem i w 13. minucie poskutkowało to bramką. Korytkowski obronił strzał jednego z zawodników Zagłębia, ale do piłki dopadł Mateusz Kizyma i umieścił ją w siatce.


W miarę upływu czasu Śląsk zaczął dochodzić do głosu, jednak miał problemy z tworzeniem sytuacji bramkowych, ponieważ goście dobrze się bronili i skutecznie przerywali akcje wrocławskiego zespołu. Trener Pietraszewski jeszcze przed przerwą dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Maciej Olczak i Dominik Basiński.


Wejście Basińskiego ożywiło grę ofensywną WKS-u. Napastnik miał dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem próbował lobować i trafił w poprzeczkę, a w kolejnej sytuacji jego strzał wybronił Matoga. Do przerwy Trójkolorowi przegrywali jedną bramką.


W drugiej połowie zawodnicy trenera Ryszarda Pietraszewskiego utrzymywali dobry poziom z końcówki pierwszej części gry. Wrocławianie dążyli do zdobycia bramki wyrównującej i dopięli swego w 52. minucie. Wrzutka Mamisa trafiła na głowę Wiktora Wawrzyniaka, który nie dał szans bramkarzowi gości.


Śląsk uskrzydlony strzelonym golem, walczył o kolejne trafienia. Świetną sytuację miał Paweł Fediuk. Skrzydłowy WKS-u ruszył lewą stroną, minął bramkarza, ale jego strzał trafił tylko w boczną siatkę. Z biegiem czasu gra się wyrównała. Obie drużyny miały sytuacje do zdobycia bramki, jednak nie były to stuprocentowe okazje.


W 82. minucie goście przeprowadzili akcję, która dała im trzy punkty. W narożniku pola karnego znalazł się Jakub Siga i potężnym uderzeniem w długi róg bramki nie dał szans Korytkowskiemu. Śląsk walczył o bramkę wyrównującą do samego końca, ale nie był w stanie odmienić losów tego spotkania.


Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)


Bramki:

0:1 – 13’ Kizyma
1:1 – 52’ Wiktor Wawrzyniak
1:2 – 82’ Siga


Śląsk:
Korytkowski – Maruszak (30. Olczak), Wiktor Wawrzyniak, Konopacki (90. Mojka), Mikołaj Wawrzyniak, Trochanowski, Mamis, Fediuk, Szmigiel, Konstanty (78. Dachnowski), Głowieńkowski (39. Basiński)


Zagłębie:
Matoga – Pochyra (78. Rogalski), Baran, Posmyk, Masny (69. Walczak), Kizyma, Siga, Zając, Kłudka (64. Jagodziński), Górski, Hanc

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również