Wydarzenia

Do trzech razy sztuka - lubinianie po spotkaniu ze Śląskiem

2016-03-05 20:29:00
2
Bezpośrednio po derbach porozmawialiśmy z Arkadiuszem Woźniakiem i Maciejem Dąbrowskim. Przedstawiciele Zagłębia skomentowali dla nas wygraną 2:0 swojej drużyny.
Arkadiusz Woźniak: Oczywiście, że był to dla nas wymarzony początek. Pamiętam tutaj mecz w barwach Zagłębia, w którym straciliśmy gola w 1. minucie. To niesamowicie podcina skrzydła i trudno się podnieść. My graliśmy bardzo konsekwentnie, szczególnie w obronie. Defensywą wygraliśmy to spotkanie. 
 
Nie zawsze jest tak, że przy 2:0 mecz jest zakończony. Kilka razy w tym sezonie prowadziliśmy już taką różnicą goli - z Legią, z Górnikiem. Mieliśmy do przerwy taki wynik i potem traciliśmyt zwycięstwo. Na szczeście sprawdziło się, że do trzech razy sztuka i utrzymaliśmy tym razem.

Maciej Dąbrowski: Byliśmy dziś lepszą drużyną i zasłużyliśmy na zwycięstwo w derbach. Kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe praktycznie przez 90 minut, a Śląsk nie stworzył sobie nawet dogodnej sytuacji bramkowej.

Cieszy wygrana, tym bardziej, że jest trzecią pod rząd. Nasza gra wygląda solidnie, zdobywamy bramki i mamy powody do zadowolenia. Oby tak dalej!

Autor: Jędrzej Rybak, Michał Krzyminski

Zobacz również