Wydarzenia

Drugi zespół Śląska zagra z Chrobrym Głogów

2021-02-12 18:00:00
Najbliższym sparingowym rywalem drugiego zespołu Śląska Wrocław będzie Chrobry Głogów. Podopieczni Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego z pierwszoligowcem zmierzą się w sobotę, 13 lutego, o godzinie 11. Będzie to przedostatni sparing WKS-u w okresie przygotowawczym.

Najbliższy rywal drugiego zespołu Śląska zajmuje dziesiąte miejsce na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. W siedemnastu spotkaniach rundy jesiennej zdobyli 22 punkty, na które złożyło się sześć zwycięstw i cztery remisy. Najskuteczniejszym strzelcem Chrobrego jest Maksymilian Banaszewski, który do siatki rywali trafiał sześciokrotnie, a w kadrze głogowskiego zespołu znajdziemy piłkarzy z przeszłością przy Oporowskiej - są nimi m.in. Mateusz Machaj i Michał Ilków-Gołąb.

Dla wrocławian będzie to już szósty sparing przed startem ligi. Do tej pory wygrali ze Stalą Brzeg (3:2), Polonią-Stalą Świdnica (1:0), Piastem Żmigród (2:1) i Foto-Higieną Gać (7:1) oraz przegrali z Ruchem Chorzów (0:5). Bez wątpienia sobotni sparing - patrząc pod kątem ligowej hierarchii - powinien być najtrudniejszym wyzwaniem wrocławian, bowiem z przeciwnikiem z pierwszej ligi Śląsk II się jeszcze nie mierzył.

- Dobrze będzie się sprawdzić na tle wymagającego rywala. Za nami kolejny mikrocykl przygotowujący do sezonu ligowego i taki mecz z pierwszoligowym zespołem będzie bardzo przydatny - mówi trener Śląska, Marcin Dymkowski. 

Spotkanie z Chrobrym będzie przedostatnim testem wrocławian w tym okresie przygotowawczym. Piłkarze WKS-u w weekend 20-21 lutego rozegrają jeszcze jeden sparing. Pierwotnie mieli zmierzyć się z zespołem z Czech, jednak na przeszkodzie stanęła sytuacja związana z pandemią.

Początek spotkania Śląska Wrocław z Chrobrym Głogów w sobotę, 13 lutego, o godzinie 11 w Głogowie.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również