Wydarzenia

Drużyna Śląska zaprezentowana

2019-07-14 18:10:00
Po raz kolejny kibice WKS-u licznie zgromadzili się na legendarnej Oporowskiej, by zobaczyć nową drużynę Śląska przed kolejnym sezonem ekstraklasy.
Bramy stadionu przy ul. Oporowskiej otwarto o godz. 15, a pół godziny później, w obecności około tysiąca kibiców zielono-biało-czerwonych rozpoczęła się prezentacja drużyny na sezon 2019/20.
 
Kibice mieli okazję nie tylko zobaczyć zawodników i cały sztab, ale również nowe stroje meczowe, w których Trójkolorowi będą reprezentować Wrocław w PKO Ekstraklasie. Koszulki były do kupienia podczas prezentacji oraz w sklepie on-line, a fani nie omieszkali skorzystać z tej możliwości i już podczas sparingu z Wartą Poznań dopingowali swój klub w nowych strojach meczowych.
 
Prezentację poprowadził Daniel Pastuszka, który jest m.in. konferansjerem w strefie VIP na domowych meczach Śląska Wrocław. Drużynie podczas prezentacji towarzyszyła grupa Wrocław Cheerleaders, jedna z najlepszych i najbardziej znanych w Polsce. Jako pierwszy na murawie pojawił się Jarosław Szandrocho. Legendarny fizjoterapeuta jest związany ze Śląskiem od kilkudziesięciu lat i również w tym sezonie, będzie dbał o piłkarzy WKS-u.

 
Sztab oraz zawodnicy pojawili się na boisku w nowych strojach, na których widniało logo Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Jako ostatni kibicom pokazał się Vitezslav Lavicka, trener Śląska. - Dziękuję wam za obecność, za doping w minionym sezonie. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie również będziecie z nami - mówił szkoleniowiec w przemowie do fanów Trójkolorowych.
 
Kilka słów do kibiców miał również Krzysztof Mączyński, który został wybrany nowym kapitanem drużyny. - Dziękuję za zaufanie, którym obdarzył mnie sztab szkoleniowy. Jest dla mnie ogromną satysfakcją nosić opaskę kapitana w tak wielkim klubie jak Śląsk Wrocław. W imieniu drużyny chciałbym prosić kibiców, by - tak jak w minionym sezonie - tak i w tym nadchodzącym byli naszym dwunastym zawodnikiem - powiedział "Mąka" w pierwszym wystąpieniu jako kapitan Trójkolorowych.
 


Po prezentacji drużyny kibice mieli okazję również bliżej poznać partnerów klubu. Prezes  Piotr Waśniewski wraz z Przemkiem Pohrybieniukiem, prezesem Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" opowiedzieli o szczegółach współpracy między klubem a fundacją. Nie zabrakło pamiątkowej koszulki, podobnie jak dla Junsika Yoona, prezesa YOON Group. Polsko-koreańska firma zacieśniła współpracę ze Śląskiem i stała się oficjalnym sponsorem klubu, którego logo pojawi się na rękawku koszulek meczowych WKS-u.

Zwieńczeniem prezentacji był mecz sparingowy z Wartą Poznań. Dla Śląska było to ostatnie spotkanie przed startem sezonu PKO Ekstraklasy. Ten już za tydzień - w sobotę, 20 lipca, wrocławianie zmierzą się w Krakowie z Wisłą.
 
Jak zwykle podczas prezentacji na kibiców czekały konkursy z nagrodami, oprawa muzyczna oraz legendarna gięta z grilla.
 
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Widzimy się na meczach w nowym sezonie! Najbliższa okazja w sobotę, 27 lipca, na meczu z Piastem Gliwice. Bilety TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska, Tomasz Hołod

Zobacz również