Wydarzenia

Duży talent w Śląsku

2016-06-20 15:55:00
5
17-letni Adrian Łyszczarz będzie występował w Śląsku Wrocław. Podpisał trzyletni kontrakt z WKS-em.

To pochodzący z Bierutowa bardzo utalentowany junior. Może grać na pozycji ofensywnego pomocnika, napastnika lub na skrzydle. Najlepiej czuje się jednak na pozycji numer „10”. Jest wychowankiem FC Wrocław Academy Wrocław, która w minionym sezonie zajęła 4. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów.

Łyszczarz strzelił dla tej drużyny 5 goli (m.in. dwie bramki w derbach... ze Śląskiem). Wcześniej grał w reprezentacji regionu, był królem strzelców na kilku imprezach młodzieżowych.


Transfer tego piłkarza to zasługa dyrektora sportowego Wojciecha Błońskiego, który przekonał ojca zawodnika, by ten związał się z klubem z Oporowskiej. - Bardzo się cieszymy, że Adrian do nas dołączył. To bardzo zdolny zawodnik. Największe talenty z Dolnego Śląska powinny trafiać do największego i najbardziej utytułowanego klubu z regionu, czyli Śląska Wrocław. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało - powiedział dyrektor Błoński. - Transfer tego chłopca do Śląska pokazuje, że w dobrym kierunku idzie współpraca między wrocławskimi klubami i o to chodzi!

Autor: Krzyś, Fot. Krzysztof Świercz

Zobacz również