Wydarzenia

Dvali: Myślimy tylko o zwycięstwie

2016-10-27 17:00:00
- Chcemy zagrać tak, jak z Cracovią w pierwszej połowie. Jeśli nam się to uda, zdobędziemy 3 punkty – zapowiada Lasha Dvali przed sobotnim meczem z Górnikiem Łęczna.
Tabela LOTTO Ekstraklasy po 13. kolejkach jest bardzo płaska. Zaledwie 3 punkty dzielą 6. Cracovię od czerwonej latarni ligi Korony Kielce. Śląsk z dorobkiem 15 punktów jest na 11. miejscu, tuż przed Górnikiem Łączna, czyli najbliższym rywalem Trójkolorowych. -  Jest to dla nas bardzo ważne spotkanie z dwóch powodów – analizuje Lasha Dvali. – Po pierwsze jesteśmy sąsiadami w tabeli, więc tak naprawdę gramy o 6 punktów. Po drugie jeśli chcemy znaleźć się w grupie mistrzowskiej, musimy takie mecze wygrywać. Nie możemy pozwolić sobie na kolejną stratę punktów. Ostatnio wygrana była bardzo blisko, nie udało się, ale nie poddajemy się. Przed sobotnim meczem myślimy tylko o zwycięstwie i z takim nastawieniem wychodzimy na każdy trening.

Gruzin jest pewnym punktem w składzie Mariusza Rumaka. Jak do tej pory opuścił tylko jedno spotkanie (w 4. kolejce z Lechią Gdańsk 0:0). Dvali przed sobotnim starciem z zielono-czarnymi jest optymistą. - Jesteśmy dobrej myśli. Chcemy zagrać tak, jak z Cracovią w pierwszej połowie. Jeśli nam się to uda, przywieziemy 3 punkty do Wrocławia – mówi. - Myślę, że z meczu na mecz nasza gra wygląda lepiej, ale to nie jest jeszcze wszystko, na co nas stać. Chcemy grać piłkę, która będzie się podobać kibicom i do tego cały czas dążymy - dodaje defensor. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również