Wydarzenia

Dział skautingu w Akademii Śląska!

2018-02-07 14:59:00
Akademia Piłkarska Śląska Wrocław wykonała kolejny bardzo ważny krok. W jej strukturach utworzony został dział skautingu, któremu przewodzi Arkadiusz Bator.
Dział skautingu jest jednym z najważniejszych segmentów akademii, którego zadaniami są obserwacje, analizy i ewentualne sprowadzenie do Śląska najzdolniejszych piłkarzy z regionu. Skauting cały czas funkcjonował w akademii, ale teraz będzie miał nową jakość i jeszcze szerszy zasięg. Na czele nowo utworzonego działu stanął Arkadiusz Bator, w przeszłości wieloletni trener grup młodzieżowych Śląska Wrocław.
 
- Jest to dla mnie nowe wyzwanie, ale też duża motywacja do pracy. Patrząc w skali nie tylko kraju, ale też świata, szeroko pojęty skauting jest bardzo ważnym aspektem piłki nożnej – mówi szef skautingu akademii Arkadiusz Bator. – Mając w perspektywie dalszy rozwój akademii, która już świetnie funkcjonuje pod przywództwem dyrektora Pawłowskiego, uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Chcemy monitorować i przede wszystkim sprowadzać najlepszych piłkarzy do naszej akademii, która daje duże możliwości w dalszym rozwoju zawodników. Mam nadzieję, że dział skautingu przyniesie wiele korzyści klubowi oraz miastu.
 
Równocześnie akademię WKS-u wzmocnił trener Przemysław Piekielny, który będzie pełnić funkcję II trenera Śląska U16 oraz będzie wspierać dział skautingu w bloku U12-U16. Trener Blecharz nadal zajmie się obserwacją bloku U6-U11, a trener Hetel U17-II zespół.
 
- Na pewno mocno chcemy skupić się na Wrocławiu i okolicach, bo tutaj nadal widzimy duże pole do popisu. Skauting rozpoczynamy już od 6 roku życia, kończąc na zawodnikach piłki seniorskiej – analizuje Arkadiusz Bator. – Jest wielu zdolnych chłopców w Oleśnicy, Strzelinie czy Miliczu, a my musimy ich odnaleźć, ukierunkować i wspomóc ich rozwój. Będziemy jednak wychodzić szerzej. Jeśli dostaniemy sygnały z innych regionów Polski, ze ktoś jest wart uwagi, to na pewno będziemy działać – kończy.
 
Z działem skautingu można skontaktować się mailowo:

--> skautingakademia@slaskwroclaw.pl
--> abator@slaskwroclaw.pl

Trener Piekielny, wieloletni szkoleniowiec w Wosjkowym Klubie Sportowym "Śląsk" objął funkcję asystenta Grzegorza Muzyki przy zespolu U16. Witamy na pokładzie!

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również