Wydarzenia

Dziękujemy za grę w Śląsku | Ekstraliga

2021-05-22 13:45:00
Justyna Chudzik, Aleksandra Przelicka, Maja Jurczenko i Klaudia Homa opuszczą Śląsk Wrocław po zakończeniu sezonu. Wygasające kontrakty zawodniczek nie zostaną przedłużone. Drużyna podziękowała piłkarkom zaraz po ostatnim gwizdku spotkania z AP Lotosem Gdańsk.
Justyna Chudzik do Wrocławia przyszła w sezonie 2018/2019 z Rolnika Głogówek. W tym sezonie nie zanotowała występu w ekstralidze, ale w pierwszym zespole zagrała 5 minut w ramach Pucharu Polski. Justyna swój rytm meczowy pielęgnowała w naszej drugiej drużynie, gdzie była jedną z wiodących postaci.
 

 
Maja Jurczenko  dołączyła do zespołu w sezonie 2016/2017 z drużyny Skorpionów Lubań. Rozegrała 920 minut w mijającym sezonie i strzeliła jedną bramkę. Maja - jeszcze za czasów gry w barwach AZS-u - była regularnie powoływana do kadry narodowej U19. Zawodniczka podjęła decyzję, że kiedy skończy jej się kontrakt, nie będzie już kontynuować kariery piłkarskiej.
 

 
Aleksandra Przelicka rozpoczęła przygodę ze Śląskiem Wrocław w sezonie 2019/2020, kiedy odeszła z Olimpii Szczecin. W mijającym sezonie “Przela” zdobyła jedną bramkę i był to pierwszy gol w historii sekcji kobiet w naszym klubie, który padł w starciu z ROW-em Rybnik. Ola rozegrała w tym roku 350 minut w Ekstralidze i była silnym punktem drugoligowej ekipy Moniki Koziarskiej.Klaudia Homa grę we Wrocławiu rozpoczęła już  w sezonie 2014/2015 przychodząc z SAP Brzeg. Była kapitanką AZS-u i etatową reprezentantką Polski w kategoriach U17 i U19. W trwającym sezonie rozegrała już ponad tysiąc minut. Warto dodać, że podobnie jak Maja Jurczenko, Klaudia zdecydowała po zakończeniu rozgrywek odwiesić buty na przysłowiowy kołek.Zawodniczkom życzymy powodzenia i trzymamy za nie kciuki! Niech Wam się wiedzie, dziewczyny! Dziękujemy!
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również