Wydarzenia

Dzień otwarty MPK z udziałem Śląska

2021-09-30 12:00:00
To będzie wyjątkowy dzień dla wrocławskiego MPK. Pierwszy raz w historii Dzień Otwarty odbędzie się na terenie Zajezdni Tramwajowej Gaj. Szykuje się świetna zabawa, również z udziałem Śląska Wrocław.
Dzień Otwarty MPK 2021 odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia. Tego dnia każdy zainteresowany będzie mógł wejść w miejsca, które na co dzień są zamknięte dla postronnych. W tym roku MPK swoje bramy otworzy dla zwiedzających Zajezdnię Tramwajową „Gaj” przy ul. Kamiennej. Dzień Otwarty odbędzie się 2 października (sobota) między godziną 10 a 16.
 
Rokrocznie impreza przyciąga prawdziwe tłumy. Wzbudza zainteresowanie zarówno miłośników komunikacji miejskiej, jak i mieszkańców miasta oraz turystów, którzy chcą spędzić miłe popołudnie w piknikowej atmosferze. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział również Śląsk Wrocław.

Na stoisku wrocławskiego klubu dostępne będą m.in. zabawy dla najmłodszych, kolorowanki, malowanie twarzy i aktywności z profesjonalną animatorką, ale nie zabraknie również czegoś dla starszych - dostępne będą chociażby konsole z grą FIFA21. Na wydarzenie przyleci oczywiście również maskotka klubu, czyli Orzeł Ślązak.

Podczas Dnia Otwartego odwiedzający mogą od środka poznać pracę w MPK, nauczyć się prowadzenia tramwaju, usiąść za sterami i przejechać kilkadziesiąt metrów w roli motorniczego, zwiedzić zajezdnię "Gaj", posłuchać muzyki na żywo i skorzystać z oferty foodtrucków. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Zapraszamy na Dzień Otwarty MPK 2 października (sobota) między godziną 10 a 16 do Zajezdni Tramwajowej "Gaj" przy ul. Kamiennej.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również