Wydarzenia

Dzień Paszportu z piłkarzami Śląska Wrocław

2019-11-06 20:00:00
Niemal 2,5 tys. dzieci ze szkół podstawowych, 30 konsulatów i mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in. wizyta piłkarzy Śląska Wrocław - za nami kolejna edycja Dnia Paszportu.
Zwykle Stadion Wrocław jest dla piłkarzy Śląska areną zmagań o ligowe punkty. Tym razem obiekt na Maślicach został opanowany przez dzieci, które uczestniczyły w Dniu Paszportu. To jedyne takie spotkanie w naszym kraju, podczas którego konsulowie przedstawiają dzieciom zwyczaje reprezentowanych przez nich krajów.
 
Najmłodsi rozwiązywali zagadki, odpowiadali na podchwytliwe pytania, smakowali regionalnych potraw i zbierali pieczątki do specjalnych paszportów. Wszystko po to, aby poznać kulturę innych krajów, nawiązać nowe znajomości, a przede wszystkim dobrze się bawić i nauczyć wzajemnej tolerancji.
 
Jedną z atrakcji podczas Dnia Paszportu była wizyta naszych bramkarzy: Daniela Kajzera i Dariusza Szczerbala. Piłkarze WKS-u wzbudzili spore zainteresowanie. Okazało się, że wśród uczestników imprezy znalazła się spora grupa kibiców naszego klubu.
 
Daniel i Darek zapraszali na najbliższy domowy mecz z Wisłą Kraków (24 listopada, godz 17.30), rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. - Jestem kibicem Śląska i chodzę na prawie wszystkie mecze we Wrocławiu. Super, że mogłem spotkać piłkarzy na żywo. Udało mi się nawet zdobyć autografy na plakacie. Tata będzie mi zazdrościł - mówił Alan ze Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu.
 
Co ciekawe, Wrocław jest siedzibą 25 konsulatów, w tym jednego Konsulatu Generalnego - Niemiec. Swoje przedstawicielstwo w naszym mieście ma również Unia Europejska.
Autor: Dawid Antecki, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również