Wydarzenia

Dzień Wszystkich Świętych

2018-11-01 08:00:00
W tym szczególnym dniu wyjątkową pamięcią otaczamy wszystkich ludzi Śląska Wrocław, którzy odeszli od nas w ciągu minionego roku.
Bartek Wiciak - zaledwie 14-letni utalentowany piłkarz Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. Zmarł 13 kwietnia.

Janus
z Wójcik - wybitny trener piłkarski, którego największym sukcesem było doprowadzenie reprezentacji Polski do srebrnego medalu igrzysk olimpijskich w Barcelonie, w 1992 roku. Wójcik pracował w Śląsku Wrocław jako dyrektor sportowy, a także jako szkoleniowiec I drużyny. Był niezwykle barwną postacią, często kontrowersyjną. Trener medalistów olimpijskich z Barcelony odszedł 20 listopada w Warszawie, dwa dni po 64. urodzinach.

Paweł Śpiewok - jeden z najlepszych napastników w historii Śląska Wrocław. Urodził się w Katowicach w 1940 roku, a jako zawodnik Górnika Katowice zdobył mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie. Barw WKS-u bronił z kolei w latach 1961-68 oraz 1971-72. Był czołową postacią zespołu, który w 1964 roku wywalczył pierwszy, historyczny awans do ekstraklasy. Dla Wojskowych rozegrał w sumie 184 spotkania, w których zdobył 41 bramek. Zmarł 17 maja we Wrocławiu, w wieku 78 lat. Zachęcamy, by odwiedzić grób pana Pawła na Cmentarzu Grabiszyńskim (pole 49K, rząd 5, grób 5).

Nie zapominamy również o innych zmarłych, którzy przez lata nosili Śląsk w sercu. Wierzymy, że nadal kibicują wrocławskiej drużynie. 

Niech spoczywają w pokoju. Cześć ich pamięci!
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również