Wydarzenia

Ekstra Talent i śląskowy finał

2019-09-18 08:30:00
Po raz kolejny Śląsk Wrocław, PKO Ekstraklasa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprosili młodych piłkarzy do udziału w projekcie "Ekstra Talent". Za nami ciekawy turniej, testy sprawnościowe i sporo efektywnie spędzonego czasu.
Wrocławska edycja projektu „Ekstra Talent” odbyła się na boiskach przy ul. Lotniczej, nieopodal Stadionu Wrocław. To wspólna inicjatywa Śląska Wrocław, PKO Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Młodzi piłkarze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w turnieju dla zespołów U12 i sprawdzić się w profesjonalnych testach sprawnościowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Beep test - polegający na wahadłowym pokonywaniu w tę i z powrotem 20-metrowego odcinka, w którym tempo biegu wyznacza specjalny sygnał (stąd nazwa "beep"), zwis na drążku i bieg wahadłowy 10x5 metrów pokazały młodym zawodnikom jaką siłą i wytrzymałością dysponują w tej chwili. W przyszłym roku warto będzie powtórzyć testy i sprawdzić, jakich dokonało się postępów. Cieszyć mogą dobre wyniki zawodników naszej Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Dwóch z nich osiągnęło nawet najlepsze wyniki wśród wszystkich uczestników - Jędrzej Gierko był najlepszy w biegu wahadłowym, a Karol Siuta w zwisie na drążku.

Zdjęcie

Testy były oczywiście czymś bardzo ciekawym i inspirującym, jednak największą radość młodym adeptom futbolu zawsze sprawia jedno - gra w piłkę! Turniej zespołów U12 stał na dobrym poziomie, a zdecydowanie najlepszą grę pokazały zespoły Akademii Śląska Wrocław. Furorę zrobiła drużyna U11 prowadzona przez Mateusza Chowańskiego, która doszła do finału, a tam pokonała inny zespół Akademii Śląska - ten trenowany przez Jakuba Piwowraskiego. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, za co należą się gratulacje zarówno dla piłkarzy, jak i trenerów. Trzecie miejsce przypadło w udziale Polonii Nysa, a czwarte Parasolowi Wrocław. W sumie w zawodach wzięło udział 16 drużyn z Dolnego Śląska.

Zdjęcie
 
Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy stworzyli naprawdę ciekawe widowisko. Każdy piłkarz dodatkowo wyszedł z imprezy z upominkiem, a na najlepszych czekały puchary i medale! Wśród nagród znalazł się m.in. plan lekcji od Śląska Wrocław, bo w tym wieku sport musi iść w parze z nauką. Dziękujemy i do zobaczenia!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Jędrzej Rybak

Zobacz również