Wydarzenia

Erik Expósito nowym napastnikiem Śląska

2019-06-26 17:01:00
Kontrakt z wrocławskim klubem podpisał 23-letni Erik Expósito. Hiszpan związał się ze Śląskiem trzyletnią umową.
Nowy napastnik WKS-u w trakcie swojej dotychczasowej kariery reprezentował barwy wyłącznie hiszpańskich klubów. Jako zawodnik UD Las Palmas w wieku niespełna 21 lat zadebiutował w Primera Division. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii rozegrał łącznie 11 spotkań, zdobywając jedną bramkę (przeciwko Celcie Vigo).
 
– W poszukiwaniach napastnika kluczowe było dla nas to, aby swoim stylem gry pasował do systemu preferowanego przez trenera Vitezslava Lavičkę – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.  - W Eriku drzemie bardzo duży potencjał, dlatego też głęboko wierzymy, że będzie dla nas wartościowym zawodnikiem - podkreśla.

 
Mierzący 190 cm wzrostu napastnik pierwszą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Cordobie CF, występującej w LaLiga2, a przez ostatnie pół roku grał w Las Palmas B. 
 
- Chcę pokazać na boisku, że jestem wart tego, by tu być – mówi Erik Expósito. - Nie jestem napastnikiem jedynie czekającym na podania - staram się pokazywać do gry, pomagać w rozegraniu akcji i wychodzić  do prostopadłych piłek czy też robić miejsce innym zawodnikom  – dodaje. 
 
Erik Expósito w Śląsku Wrocław będzie nosił koszulkę z numerem 9. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również