Wydarzenia

Farshad Ahmadzadeh piłkarzem Śląska!

2018-07-04 18:00:00
Śląsk Wrocław pozyskał dwukrotnego mistrza Iranu Farshada Ahmadzadeha. Skrzydłowy związał się z WKS-em roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
Farshad trafił do Wrocławia z najbardziej utytułowanego klubu w Iranie - Persepolis FC. 26-latek rozegrał w jego barwach 98 spotkań, na swoim koncie ma także występy w Azjatyckiej Lidze Mistrzów i dwa tytuły mistrza kraju. Wcześniej był również młodzieżowym reprezentantem Iranu. 
 


- Po analizie gry Farshada jesteśmy przekonani, że to piłkarz dużej klasy i wzmocni nasz zespół. Nie boi się nowych wyzwań, a przy tym potrafi radzić sobie z presją, bo regularnie występował w spotkaniach rozgrywanych przy 70 tysiącach widzów - ocenia Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. – Przez swoje indywidualne umiejętności na pewno będzie groźny dla przeciwników i podniesie poziom drużyny. Podoba nam się także fakt, że to ambitny chłopak, który chce piąć się jeszcze wyżej – dodaje.
 
Do największych atutów Persa należy szybkość, umiejętność gry jeden na jednego i świetne wyszkolenie techniczne. Dobrze operuje obiema nogami, może więc grać zarówno na prawej, jak i na lewej stronie boiska.
 


- Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do Śląska, ponieważ każdy piłkarz w Iranie chciałby zagrać kiedyś w Europie. Uważam, że w tym klubie mam bardzo dobre warunki do rozwoju. Chcę pomagać drużynie, strzelać gole, zaliczać asysty i osiągać jak najlepsze wyniki - mówi nowy gracz Trójkolorowych.
 
Kontrakt Farshada z WKS-em zawiera opcję automatycznego przedłużenia po rozegraniu przez zawodnika określonej liczby spotkań.
 
W Śląsku Wrocław występować będzie z numerem „10” na koszulce. 
 

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Klaudia Ogrodnik

Zobacz również