Wydarzenia

Filipe Goncalves zawodnikiem Śląska!

2016-06-30 15:00:00
5
Filipe Goncalves został w czwartek piłkarzem Śląska Wrocław. Doświadczony portugalski pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z klubem z Oporowskiej.

31-letni zawodnik ostatnio występował w ekstraklasie portugalskiej w drużynie Moreirense (rozegrał w niej 26 spotkań) i zakończył z nią rozgrywki na 12 miejscu.

Wcześniej grał m.in. w SC Braga, Trofense, Vitorii Setubal oraz w Estroil. W tym ostatnim klubie w sezonie 2013/2014 rozegrał 8 spotkań w Lidze Europy.

To bardzo doświadczony defensywny pomocnik, walczący o każdą piłkę. Po raz pierwszy zagra w lidze poza Portugalią. Fachowy portal transfermarkt.de w 2014 roku wyceniał wartość tego piłkarza na 1,5 miliona euro. Do wrocławskiego klubu Goncalves trafił za darmo, ponieważ skończyła mu się umowa z Moreirense.  
W Śląsku zagra z numerem 6 na koszulce, z którym wcześniej występował Tomasz Hołota.
- Tego piłkarza obserwowaliśmy od kilku miesięcy. Od miesiąca prowadziliśmy negocjacje. Ostatnio nastąpił przełom. Zawodnik odrzucił oferty klubów portugalskich oraz rumuńskiego Cluj i zdecydował się na podpisanie kontraktu ze Śląskiem - mówi Paweł Żelem, prezes Śląska. - To bardzo duże wzmocnienie środka pola - dodał szef klubu.

To trzeci Portugalczyk w zespole Mariusza Rumaka. Wcześniej umowy z WKS-em podpisali: Alvarinho oraz Augusto.

Autor: Krzysztof Świercz, Fot. Daniel Biernat

Zobacz również