Wydarzenia

Flavio Paixao nagrodzony!

2014-11-03 13:50:00
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem spotkania Śląska Wrocław z Lechem Poznań Flavio Paixao odebrał szczególną nagrodę. Kapitan WKS-u otrzymał statuetkę dla najlepszego piłkarza października w T-Mobile Ekstraklasie.

Wyboru najlepszego zawodnika miesiąca dokonują kapitanowie wszystkich zespołów T-Mobile Ekstraklasy. Każdy do rozdysponowania ma jeden głos, którego nie może oddać na siebie. Wszystkie wybory są sumowane, a zdobywca największej ilości głosów jest nagradzany... taką statuetką, jaką otrzymał przed meczem z Lechem Poznań Flavio Paixao.

 

- Takie wyróżnienia są najważniejsze, bo wyboru dokonują przeciwnicy, z którymi walczymy o ligowe punkty. Bardzo się więc z tego cieszę, ale muszę też podkreślić, że tej nagrody nie byłoby bez trenera Pawłowskiego i kolegów z naszej drużyny. Wspólnie pracujemy nad tym, żeby wygrywać, zdobywać dużo goli i prezentować ofensywny futbol - zaznaczał uradowany Flavio Paixao zaraz po tym, jak dowiedział się o wyróżnieniu.

 

Przed pierwszym gwizdkiem hitowego starcia Śląska Wrocław z Lechem Poznań Flavio Paixao odebrał tę wyjątkową statuetkę. Wręczyli mu ją legendarny zawodnik zielono-biało-czerwonych Józef Kwiatkowski (mistrz Polski z 1977 roku i zdobywca Pucharu Polski z roku 1976) oraz Antoni Bugajski, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

 

Przypomnijmy, że portugalski skrzydłowy nagrodę otrzymał za swoje występy w październiku. W minionym miesiącu wystąpił w trzech spotkaniach ligowych Śląska Wrocław i uzbierał w nich prawie komplet możliwych do rozegrania minut (zabrakło mu do tego zaledwie 120 sekund). Flavio wpisywał się do protokołu meczowego jako zdobywca gola 6-krotnie. Pokonywał bramkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała (raz), Piasta Gliwice (dwa razy) i Lechii Gdańsk (trzy zaliczone Portugalczykowi gole). Wyborna dyspozycja pod bramką przeciwnika sprawia, że skrzydłowy zielono-biało-czerwonych plasuje się obecnie na 2. miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców (10 goli), tuż za plecami Mateusza Piątkowskiego z Jagiellonii Białystok (11 goli).

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również