Wydarzenia

Franczak: Zawsze walczymy o zwycięstwo

2021-02-02 19:30:00
Zespół U12 wygrał turniej eliminacyjny o puchar prezesa PZPN w Dzierżoniowie i pojedzie do Warszawy, gdzie w turnieju finałowym powalczy o miano najlepszej drużyny w Polsce. O już osiągniętym sukcesie i decydującym etapie rywalizacji opowiedział Krzysztof Franczak, trener zespołu U12.
Krzysztof Franczak: Przeszliśmy błyskawicznie fazę grupową i nie straciliśmy nawet żadnej bramki. Najtrudniejszym meczem było dla nas spotkanie półfinałowe, gdzie naszym rywalem był Olympic Wrocław. Natomiast jeśli chodzi o mecz finałowy z Zagłębiem Lubin, gdzie graliśmy dłużej, bo dwie połowy po dziesięć minut, to dosyć szybko przejęliśmy inicjatywę i dwie pierwsze bramki ustawiły spotkanie. Nasza gra wyglądała bardzo dobrze zarówno w budowaniu, jak i w finalizacji akcji. 

W poprzednim roku na turnieju finałowym w Warszawie odpadliśmy w ćwierćfinale w dramatycznych okolicznościach. Tym razem chcemy się pokusić o zwycięstwo. Zawsze jedziemy na turniej z założeniem dobrego występu i zwycięstwa. Myślę, że taki cel zostanie postawiony również teraz. Będzimy chcieli godnie reprezentować województwo dolnośląskie.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również