Wydarzenia

Frankowski sędzią meczu w Mielcu

2022-05-12 16:20:00
Bartosz Frankowski z Torunia poprowadzi niedzielny mecz 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Stalą Mielec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:30.
Dla arbitra z Torunia będzie to już piąty mecz WKS-u w bieżących rozgrywkach ligowych. Dotychczas prowadzone przez niego spotkania nie były dla Śląska szczególnie udane. Zaczęło się dobrze, bo od domowego zwycięstwa nad Legią Warszawa (1:0). Trzy kolejne mecze z Frankowskim to jednak wyjazdowe porażki z Lechem Poznań, Górnikiem Zabrze oraz Lechią Gdańsk. Starcie w Mielcu będzie zatem doskonałą okazją na przełamanie tej niefortunnej serii.
 
Bartosz Frankowski poprowadził w tym sezonie 23 spotkania PKO BP Ekstraklasy, w których pokazał łącznie 102 żółte kartki, co daje średnią 4,4 na mecz. Podyktował on osiem rzutów karnych i nie pokazał bezpośrednio ani jednej czerwonej kartki, choć raz odesłał zawodnika do szatni po drugim napomnieniu. 
 
Sędziego Frankowskiego na liniach wspierać będą Marcin Boniek i Jakub Winkler oraz arbiter techniczny Sylwester Rasmus. Wóz VAR obsługiwać będą natomiast Krzysztof Jakubik oraz Michał Obukowicz.
 
Spotkanie Stal - Śląsk w niedzielę o godz. 12:30 na Stadionie Miejskim w Mielcu.
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również