Wydarzenia

Fundacja ESPA ponownie wspiera Akademię!

2019-11-20 13:00:00
Fundacja ESPA po raz kolejny postanowiła wesprzeć Akademię Śląska i przekazała jej podopiecznym nowe, markowe buty sportowe!
Fundacja ESPA przekazała kilkaset par butów sporotwych młodym zawodnikom Śląska, aby zapewnić im jeszcze lepsze warunki do rozwoju. To wartościowe podarunki, które z pewnością są również dużym odciążeniem finansowym dla rodziców. 

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni, ponieważ nie jest to pierwszy raz, gdy fundacja przekazuje nam buty. Będziemy chcieli tę współpracę zacieśnić i brać udział w innych akcjach, które organizuje fundacja. Nie tylko przekazuje ona sprzęt sportowy, ale przede wszystkim pomaga potrzebującym - mówi Tadeusz Pawłowski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

To drugie takie wsparcie dla podopiecznych Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Pierwsze miało miejsce w styczniu bierzącego roku, kiedy również przekazano zawodnikom obuwie sportowe. W siedzibie klubu przy ulicy Oporowskiej pojawił się prezes fundacji ESPA - Norbert Palimąka i otrzymał pamiątkową koszulkę. 


- Nasza współpraca trwa już od jakiegoś czasu. Podsumowaliśmy dotychczasowe działania i zastanowiliśmy się nad tym, co możemy zrobić dalej. Widzę dużo możliwości na przyszłość w różnym wymiarze, ponieważ padło sporo ciekawych pomysłów. Przede wszystkim chcemy wspierać młodziez i dzieci, które są uboższe i nie mają możliwości korzystania z profesjonalnego sprzętu - mówi Norbert Palimąka, prezes fundacji ESPA.
 


Fundacja ESPA swoją działalność opiera na hojności darczyńców. Jedną z form wsparcia jest możliwość przekazania 1% podatku, do czego zachęcamy!
 
Wystarczy w swojej deklaracji podatkowej PIT wpisać numer KRS: 0000060638
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również