Wydarzenia

Gąska: Chcemy dalej wygrywać

2018-10-30 17:30:00
- Cieszy mnie zwycięstwo i pierwsze bramki dla Śląska. To były ważne trafienia, ale już skupiamy się na kolejnym meczu. Chcemy dalej wygrywać - mówi strzelec dwóch goli w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Bytovią Bytów Damian Gąska.
Damian Gąska: Mieliśmy trudno początek spotkania. Nie umieliśmy sobie wypracować sytuacji bramkowych i długo się męczyliśmy. Dobrze, że jeszcze w pierwszej połowie strzeliliśmy dwie bramki, bo dało nam to kontrolę nad grą i już do końca nie daliśmy sobie odebrać prowadzenia. Cieszą mnie przede wszystkim pierwsze bramki dla Śląska. To były ważne trafienia, ale już skupiamy się na kolejnym meczu. Chcemy dalej wygrywać. 
 
W przerwie powiedzieliśmy sobie, że chcemy dalej atakować i grać wysokim pressingiem. W naszej grze jednak było za dużo niedokładności, co przekładało się małą ilość okazji. Rywale to wykorzystali i w kilku momentach mieliśmy troszkę szczęścia. Z biegiem czasu wróciliśmy jednak do swojej gry, przejęliśmy inicjatywę i udokumentowaliśmy ją trzecim trafieniem. Najważniejsze, że wykonaliśmy kolejny krok w stronę Stadionu Narodowego. 
 
W meczu z Miedzią dostałem w końcu szansę od trenera na grę na swojej pozycji, gdzie czuję się najlepiej. Dziś również zagrałem od pierwszej minuty i mam nadzieję, że w jego oczach wykorzystałem mój moment. Chcę utrzymać pierwszy skład jak najdłużej i przede wszytskim polepszać własne statystyki. Ciężko pracuję na treningach, wziąłem się w garść, zasuwam i pokazuję trenerowi, że chcę grać. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również