Wydarzenia

Gikiewicz zawodnikiem Śląska, Kaczmarek odchodzi

2011-01-10 12:07:09
Rafał Gikiewicz podpisał dzisiaj kontrakt ze Śląskiem. Zawodnikiem wrocławian będzie do czerwca 2015 roku. Z kolei z klubu odchodzi Wojciech Kaczmarek.
Gikiewicz ma 23 lata i występuje na pozycji bramkarza. Jest o 15 minut młodszym bratem bliźniakiem napastnika Śląska – Łukasza.

– Ale to nie on namawiał mnie do przyjścia do Wrocławia. Sam chciałem trafić do tego klubu, bo mam o nim naprawdę dobre zdanie. Cieszę się również, że będę miał możliwość trenowania z Marianem Kelemenem. To jeden z najlepszych bramkarzy w naszej lidze i będę mógł się wiele od niego nauczyć – mówi zawodnik.

Rafał Gikiewicz przechodzi do Śląska w ramach transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok, w barwach której rozegrał 16 spotkań Ekstraklasie i zdobył Puchar Polski. W rundzie jesiennej był wypożyczony do II-ligowego OKS-u Olsztyn.

– Zależało nam na ściągnięciu młodego i utalentowanego bramkarza, który mógłby nabierać doświadczenia przy Kelemenie, a w dalszej perspektywie stałby się jego naturalnym następcą. Rafał doskonale spełnia te kryteria – tłumaczy Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Transfer Gikiewicza oznacza, że ze Śląskiem pożegna się Wojciech Kaczmarek. Dotychczasowy drugi bramkarz wrocławskiej drużyny rozwiązał dzisiaj umowę za porozumieniem stron.

– Co prawda wygasała w czerwcu, ale my nie chcieliśmy robić Wojtkowi problemów w jego dalszej karierze. Już w grudniu poinformowaliśmy go, jak może rozwinąć się sytuacja z obsadą pozycji numer dwa w bramce. Po dzisiejszym transferze wszystko jest już jasne i Wojtek śmiało może zmienić klub. Rozstajemy się w dobrej atmosferze i życzymy mu powodzenia w nowym miejscu pracy – mówi dyrektor Paluszek.

Wojciech Kaczmarek trafił do Śląska w sezonie 2006/07. W barwach wrocławskiego klubu rozegrał 58 spotkań, wywalczył także awans do Ekstraklasy i Puchar Ekstraklasy.