Wydarzenia

GKS lepszy od Śląska, gol Iwaśko | Ekstraliga

2021-08-02 08:00:00
Pierwsza przegrana piłkarek Śląska Wrocław. Podopieczne trenera Piotra Jagieły w sobotę mierzyły się z GKS-em Katowice i choć nie zagrały bardzo źle, to musiały uznać wyższość przeciwniczek, które zwyciężyły 2:1. Bramkę dla WKS-u zdobyła Karolina Iwaśko.
Śląsk nieźle rozpoczął spotkanie, w pierwszych minutach przeważał, a po uderzeniu jednej z wrocławianek futbolówka zatrzymała się na poprzeczce katowickiej bramki. Z czasem jednak do głosu zaczęły dochodzić miejscowe, które jeszcze przed przerwą prowadziły 2:0. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Maciążka, a tuż przed końcem pierwszej połowy uczyniła to Anita Turkiewicz.

Po zmianie stron okazji bramkowych nie brakowało, ale ostatecznie padł tylko jeden gol - w 88. minucie Karolina Iwaśko zdobyła kontaktową bramkę, jednocześnie - jak się potem okazało - ustalając wynik spotkania.

Kolejne sparing WKS-u w najbliższy piątek, 6 sierpnia - wrocławianki w Trzebnicy zagrają z czeskimi Pardubicami. Początek spotkania o godzinie 14.
 
GKS Katowice - Śląsk Wrocław 2:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Klaudia Maciążka 15'
2:0 Anita Turkiewicz 42'
2:1 Karolina Iwaśko 88'

Śląsk: Sowalska - Żurek, Dudziak, Korda, Krzyżanowska (86' Warzycha), Marcelina Buś (80' Matuszewska), Furmaniak (86' Sieradzka), Kulig, Krysman (46' Czudecka), Iwaśko, Nowak.
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również