Wydarzenia

Golla: Z każdym meczem będzie lepiej

2018-08-10 12:00:00
- Jestem stoperem, muszę wygrywać wszystkie pojedynki i na tym się skupiam – mówi przed wyjazdowym meczem z Koroną Kielce.
Wojciech Golla: Po powrocie do Polski na pewno jest trochę inaczej. Nie lubię oceniać swojej gry, ale wszystko się dociera i z każdym meczem będzie lepiej. Jestem stoperem, muszę wygrywać wszystkie pojedynki i na tym się skupiam. Uważam, że specyfika naszej ligi jest trochę inna. W Holandii grało się więcej w ataku pozycyjnym. 
 
Kiedy byłem jeszcze w Pogoni było więcej walki i długich piłek, teraz zauważyłem, ale jest to tylko moje odczucie, że więcej naszych drużyn stara się grać piłką. To mi się bardzo podoba, bo w Holandii przez trzy ostatnie lata rozgrywaliśmy właśnie akcje od tyłu.
  
Zabrakło trochę komunikacji przy stracie bramki z Lechem, musimy więcej sobie podpowiadać, wyciągać wnioski i mam nadzieję, że takich błędów już nie popełnimy. Niemniej rozgrywaliśmy dobre spotkanie i zasłużyliśmy co najmniej na punkt. To duże rozczarowanie. Rzadko się zdarza, by strzelić cztery gole, z czego żaden nie zostanie uznany. Te spalone jednak faktycznie były, więc zabrakło chyba ułamków sekund wyczekania w tych akcjach. 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również