Wydarzenia

Goncalves: Czeka nas wielki dzień

2016-11-05 10:00:00
- Wiem, że jest to bardzo ważny a zarazem szczególny mecz dla naszych fanów oraz całego klubu - czekają nas wielkie derby i wielki dzień – mówi Filipe Goncalves.
Już po raz 36. w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce dojdzie do derbów Dolnego Śląska. Nasi obcokrajowcy również czują wagę tego spotkania. - Koledzy z drużyny już wcześniej mówili mi, ale i pozostałym, że Śląsk i Zagłębie za sobą nie przepadają. Kluby od zawsze ze sobą rywalizują na boisku, a fani na trybunach. My chcemy pokazać, że tutaj rządzi Śląsk – zapowiada Goncalves. 

WKS wrócił na właściwe tory, w ostatnich trzech meczach zdobył siedem punktów, a sama gra daje powody do zadowolenia. Derby jednak rządzą się swoimi prawami. - Zarówno ja jak i cały zespół nie potrzebujemy dodatkowej motywacji, ponieważ udzielają nam się emocje towarzyszące temu spotkaniu – kontynuuje Portugalczyk. - Z tego meczu chcemy zabrać trzy punkty, tak jak to zrobiliśmy w Lublinie. To jest nasz cel, który pozwoli nam awansować w tabeli i czuć się swobodniej w następnych meczach. 

Derby Dolnego Śląska to również doskonała okazja do przełamania złej passy Trójkolorowych na Stadionie Wrocław. - Rozmawiałem z Augusto o tym. To może być dla nas punkt zwrotny jeśli chodzi o mecze przed własną publicznością. Musimy wygrać derby - chcemy tego równie mocno co kibice – kończy defensywny pomocnik Śląsk Wrocław.

Początek meczu w niedzielę, 6 listopada o godz. 15:30 na Stadionie Wrocław. Bilety dostępny są tutaj: Bilety na derby!
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również