Wydarzenia

Gretarsson: Mogliśmy zaakceptować wyłącznie 3 punkty

2023-03-18 15:05:05
Śląsk Wrocław zremisował 1:1 meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Stalą Mielec. O pomeczowy komentarz poprosiliśmy islandzkiego obrońcę, Daniela Gretarssona.
Daniel Gretarsson: Oczywiście, musimy szanować ten punkt, ale z mojej perspektywy jedyną rzeczą, jaką mogliśmy dziś zaakceptować były wyłącznie 3 punkty. Musimy zbierać je, aby szybko być bezpiecznym. Nie udało nam się tego zrobić, nie byliśmy wystarczająco dobrzy.

Myślę, że coraz lepiej gramy z piłką, a utrzymując się przy niej ograniczasz zagrożenie ze strony rywali. To robiliśmy skutecznie dziś, natomiast nadal musimy pracować nad tym, aby kreować sytuacje, aby zdobywać bramki, bo tylko w ten sposób zdobędziesz więcej punktów.

Gdy jesteś w trakcie interwencji ciężko jest skorychować ją. Wiem, że muszę lepiej reagować, muszę być bliżej. Nie ma znaczenia, że po rzucie rożnym piłka była grana na bliższy słupek, ale ja muszę w takiej sytuacji lepiej się zachować.

Myślę, że było by trochę lepiej, gdyby murawa była nieco bardziej zwilżona. Jest ciepło, chcemy grać w takich warunkach pogodowych, ale wtedy moglibyśmy grać szybciej piłką.

Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław