Wydarzenia

Guillermo Cotugno nowym piłkarzem Śląska!

2020-01-30 18:58:00
Defensywę WKS-u wzmocnił Guillermo Cotugno. Urugwajczyk związał się z wrocławskim klubem półtoraroczną umową.
Cotugno to były młodzieżowy reprezentant Urugwaju. Zaliczył 15 występów w kadrze „Celestes” do lat 20. Uczestniczył w mistrzostwach świata rozgrywanych w 2015 roku w Nowej Zelandii oraz mistrzostwach Ameryki Południowej, które odbyły się w jego ojczyźnie. Na obu imprezach był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny.25-latek jest prawym obrońcą, ale może również zagrać na lewej stronie defensywy. Swoją karierę rozpoczął w urugwajskim Danubio FC, z którym w 2014 roku sięgnął po mistrzowski tytuł. Rok później opuścił Amerykę Południową i przeniósł się do Rubina Kazań. W barwach rosyjskiego klubu rozegrał 40 spotkań, biorąc udział także w rozgrywkach Ligi Europy. W sezonie 2016/17 przebywał na wypożyczeniu w argentyńskim CA Talleres, a po jego zakończeniu przeszedł do Realu Oviedo. W Segunda Division występował regularnie - zgromadził na swoim koncie 29 ligowych spotkań.
 

- Podpisanie kontraktu z Guillermo jest idealnym potwierdzeniem powiedzenia, że cierpliwość popłaca. Długo pracowaliśmy nad tym transferem i byliśmy w stanie zaakceptować nawet fakt, że Cotugno może dołączyć do drużyny już po obozie przygotowawczym. Wszystko dlatego, że w naszej opinii to bardzo dobry, wszechstronny i doświadczony zawodnik, który da Śląskowi dużo jakości w defensywie – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.


Ostatnio Cotugno reprezentował barwy Club Nacional, zdobywając po raz drugi w swojej karierze tytuł mistrza kraju,  a także Superpuchar Urugwaju. - Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt ze Śląskiem. Cieszę się, że znów będę mógł zagrać w Europie. To dla mnie nowy rozdział i czuję się naprawdę podekscytowany. Chcę ciężko pracować, rozwijać się i wierzę, że pomogę drużynie odnosić zwycięstwa – podkreśla nowy gracz WKS-u.
 

Guillermo Cotugno będzie grał w Śląsku Wrocław z numerem „2” na koszulce. Piłkarz posiada również włoskie obywatelstwo.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również