Wydarzenia

Hit w Poznaniu

2019-08-08 20:00:00
W 4. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Patrząc na start rozgrywek w wykonaniu obu drużyn, ten mecz śmiało można określić mianem hitu tej serii gier.
Po trzech rozegranych kolejkach, Śląsk Wrocław wciąż jest niepokonany. W Warszawie Trójkolorowi dzielnie walczyli z Legią i ostatecznie zdołali wywieźć ze stolicy cenny punkt, remisując z wicemistrzem Polski 0:0. WKS ma na koncie siedem punktów i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Na brak formy nie może również narzekać Lech Poznań. Kolejorz, podobnie jak Śląsk, wygrał do tej pory dwa mecze i jeden zremisował. Poznański zespół ma jednak lepszy bilans bramek od WKS-u i jest w tej chwili liderem tabeli. Świetnie spisuje się Darko Jevtić, który stał się liderem ofensywnej formacji Lecha i to z jego strony należy się spodziewać największego zagrożenia - Od Darko Jevticia dużo zależy na boisku. Stawiają na niego, jest tam kapitanem. Myślę, że to mu bardzo pomogło, widać, że odżył. Wszyscy zdają sobie sprawę, jak dobrze teraz gra, ale trenerzy nas przygotowują i wiemy, co mamy robić - mówił Matus Putnocky na przedmeczowej konferencji prasowej.

Historia spotkań w stolicy Wielkopolski również nie napawa optymizmem. Na 42 rozegrane mecze, Śląsk wygrał sześć, dziewięciokrotnie remisował i 27 razy przegrywał. W ostatnich latach wyprawy do Poznania również nie kończyły się dobrze dla Śląska. Trzy ostatnie mecze przy Bułgarskiej to trzy porażki WKS-u. W poprzednim sezonie Trójkolorowi dwukrotnie przegrywali z Kolejorzem (0:1, 0:2).  Wydaje się jednak, że obecna forma wrocławian, pozwala mieć nadzieję na przełamanie złej passy. - Mamy szacunek do przeciwnika. Jestem zadowolony z tego, że w naszym zespole jest dobra atmosfera. Punkty, które zdobyliśmy na początku rozgrywek, dały nam pewność siebie, ale wiemy, że czeka nas trudne spotkanie w Poznaniu - mówił Vitezlav Lavička na konferencji prasowej.

Początek spotkania Lech Poznań - Śląsk Wrocław w piątek, 9 sierpnia o godzinie 20:30. Na naszej stronie internetowej dostępna będzie relacja live z tego meczu.

 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również