Wydarzenia

Hołownia po debiucie

2019-03-08 23:31:00
- Dobrze czułem się na boisku w debiucie. Zwycięstwo, bez straty gola, bardzo cieszy. Muszę jednak popracować więcej nad dośrodkowaniami - mówi Mateusz Hołownia, lewy obrońca Śląska, po pierwszym meczu w barwach WKS-u (2:0 z Jagiellonią).
Mateusz Hołownia: Dobrze czułem się na boisku w swoim debiucie. Zwycięstwo, bez straty gola - co dla obrońcy zawsze jest ważne - bardzo cieszy. Jesteśmy zadowoleni, bo poprzedni mecz w naszym wykonaniu był daleki od tego, co chcieliśmy pokazać. Pracowaliśmy nad tym i dziś przez całe 90 minut prezentowaliśmy się znacznie lepiej. Wygraliśmy w dobrym stylu.
 
Muszę popracować nad dośrodkowaniami, bo miałem kilka okazji do wrzutek, chciałem zagrać między bramkarza a obrońców, ale piłka zatrzymywała się na pierwszym blokującym. Jestem lewym obrońcą, więc myślę o defensywie, jednak jeśli mam okazję podłączyć się do akcji ofensywnej, na pewno chcę to robić i pomagać drużynie z przodu. Trzeba to robić z głową, żeby nie nadziać się na kontrę.
 
Patrzyliśmy na siebie, nie na to, że przyjechała Jagiellonia, wicemistrz Polski. I nie na to, że jesienią wysoko ich pokonaliśmy. Wiemy, że zostało niewiele meczów do rundy finałowej. Chcieliśmy wygrać i za tydzień - gdy będziemy grać z Legią w Warszawie - także będziemy walczyć o zwycięstwo.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również