Wydarzenia

Hyjek: To dopiero początek

2021-08-26 14:30:00
O pierwszym meczu w Śląsku, wyjątkowym z racji rywalizacji z byłą drużyną, pozytywnym odbiorze jego premierowego występu oraz zbliżających się derbach Dolnego Śląska opowiada Javier Hyjek, środkowy pomocnik WKS-u.
Wrocławianie w ostatnich miesiącach rzadko muszą gonić wynik, ponieważ nieczęsto zdarza się, że tracą gola jako pierwsi. Tak jednak stało się w Gliwicach, gdzie Śląsk do samego końca walczył o wyrównanie stanu gry. Pomóc mieli w tym zmiennicy, a wśród nich Javier Hyjek. Dla środkowego pomocnika był to debiut w oficjalnym spotkaniu w barwach Śląska. Debiut wyjątkowy z przynajmniej dwóch powodów. - Graliśmy przeciwko mojemu byłemu klubowi, przez co mój debiut był dla mnie czymś specjalnym. Czułem się dobrze i naprawdę chciałem, by ten pierwszy mecz już nastąpił. Trener zdecydował, że stanie się to w Gliwicach, z Piastem. Miło było dodatkowo zobaczyć przyjaciół z drugiej drużyny - mówi 20-letni zawodnik.
 
Hyjek trafił do Wrocławia przed rozpoczęciem tego sezonu. Wcześniej występował właśnie we wspomnianym Piaście, w którym jednak rzadko pojawiał się w pierwszej drużynie. Utalentowany zawodnik przygodę ze Śląskiem również zaczyna od gry w drugiej drużynie. - Cieszę się, że mogę grać w rezerwach, by łapać minuty. Dla poczucia piłkarza to ważne, żeby grać w meczach. Dodatkowo trener i koledzy przyjęli mnie tak, jakbyśmy się znali od dawna, za co jestem im bardzo wdzięczny. Wiem, że muszę dużo pracować, by stać się ważnym piłkarzem pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że będę miał coraz więcej możliwości grania w Ekstraklasie - tłumaczy Javier.

 
Udany debiut młodzieżowca nie umknął uwadze kibiców i ekspertów. Dla piłkarza najważniejsze pozostaje jednak zdanie szkoleniowca. - Trener Magiera dużo ze mną rozmawia, mamy bliski kontakt. To pomaga zaaklimatyzować się w drużynie i lepiej poznać oczekiwania, jakie ma wobec mnie sztab - tłumaczy pomocnik. - A co do pochwał - niewiele ich widziałem, oczywiście jestem wdzięczny i mogę być zadowolony, ale odwdzięczyć się i zapracować na uznanie mogę tylko wychodząc na boisko i dając z siebie wszystko za każdym razem. To dopiero początek, mam nadzieję osiągnąć swój maksymalny poziom, bo to jeszcze nie jest on - dodaje.
 
Po remisie w Gliwicach przed Śląskiem kolejny wyjazdowy mecz - z Zagłębiem w Lubinie. Dla urodzonego w Madrycie wychowanka Atletico mogą to być pierwsze derby na poziomie seniorskim, ale nie pierwsze w ogóle. -  Grałem parę razy w derbach Madrytu, jako gracz juniorskich zespołów Atletico, więc to nie będzie dla mnie pierwszy raz, gdy spotykam się z tego typu rywalizacją. Bardzo ufam chłopakom z naszej drużyny i wierzę w ten zespół. Wiem, że możemy wygrać i to zrobimy - kończy Javier Hyjek.
 
Mecz Zagłębie vs. Śląsk w niedzielę, 29 sierpnia, o godz. 15 w Lubinie. Transmisja w Canal+Sport.
 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również