Wydarzenia

I miejsce dla Dolnego Śląska w Pucharze Tymbarku!

2017-05-03 10:00:00
Chłopcy [U12] ze Szkoły Podstawowej nr 45 we Wrocławiu, którzy na co dzień trenują w Akademii Śląska, zwyciężyli w XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!
Reprezentanci Dolnego Śląska, czyli drużyna U-12 Akademii Śląska Wrocław prowadzona przez trenera Macieja Bielskiego wcześniej wygrała dolnośląskie elminacje w Świdnicy. W nagrodę zagrali na Stadionie Narodowym!
 
Główne finały odbyły się w dniach 30 kwietnia-2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Podczas finału ogólnopolskiego XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski.
 
Do wyłonienia zwycięzcy w kategorii U-12 chłopców potrzebne były rzuty karne. W podstawowym czasie gry było 1:1,  karne natomiast lepiej wykonywali  zawodnicy SP 45 Wrocław (woj. dolnośląskie), którzy pokonali MGUKS Pogoń Zduńska Wola (woj. łódzkie) 2:1. - Dla mnie i dla chłopaków to wielkie przeżycie i pierwszy taki duży turniej. Od pierwszego dnia czuć było atmosferę wielkiego turnieju. Co ciekawe, w finale pokonaliśmy zespół, z którym przegraliśmy w rozgrywkach grupowych – mówił drugi trener wrocławian, Jakub Gruszka. - Nie mieliśmy oczekiwań jadąc na finał ogólnopolski, przede wszystkim moi chłopcy mieli zebrać doświadczenie i po prostu walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Po meczu finałowym  są zadowoleni, jednak są w takim szoku, że jeszcze do nich nie dotarło, że wygrali cały Turniej – śmiał się trener Gruszka. [http://zpodworkanastadion.pl]

Klasyfikacja końcowa:

U-12 CHŁOPCY
1. DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)
2. ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)
3. WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)

Skład zwycięskiej drużyny: Sobolewski, Bachar, Maszkowski, Murat, Lipiński, Bujoczek, Wołczek, Cieleszczyn, Mostowik
Trener: M. Bielski
 
 

Zobacz również