Wydarzenia

III Liga: Pewna wygrana lidera

2019-11-23 15:30:00
Śląsk II Wrocław pokonał na wyjeździe LZS Starowice Dolne 4:1 w meczu 17. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Trójkolorowi udanie zakończyli rundę jesienną i umocnili się na pozycji lidera tabeli.
Rezerwy udały się do Starowic na mecz z najgorszą drużyną III ligi. LZS zdobył jak do tej pory zaledwie 4 punkty i znajdował się na ostatnim miejscu w tabeli. Różnica klas potiwerdziła sie już w 4. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się debiutujący w zespole rezerw Filip Michalski.  

Trójkolorowi przeważali i nie pozwalali przeciwnikom na wiele. Z czasem gra zespołu trenera Jawnego przestała się kleić, jednak rywale nie potrafili tego wykorzystać i na przerwę, wrocławianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. 

Po zmianie stron WKS wciąż spisywał się wyraźnie lepiej od przeciwnika. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Paweł Kucharczyk, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Wydawało się, że Śląsk bez problemu dowiezie zwycięstwo do końca, jednak plany postanowił pokrzyżować Marcin Nowacki, który zdobył bramkę kontaktową.

Wrocławianie dobrze zareagowali na straconego gola i sami odpowiedzieli bramką. W 75. minucie prawą stroną ruszył Mathieu Scalet, minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 79. minucie było już 4:1. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił bramkarz gospodarzy, ta trafiła pod nogi Scaleta, który zdobył swoją drugą bramkę i tym samym ustalił wynik spotkania.

LZS Starowice Dolne - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:1)
Bramki: 
0:1 - 4' Michalski
0:2 - 52' Kucharczyk
1:2 - 67' Nowacki
1:3 - 75' Scalet
1:4 - 79' Scalet

Skład Śląska: Szczerbal - Kucharczyk Wiech, Sobczak, Izydorczyk, Boruń, Młynarczyk, Szpakowski, Caliński, Scalet, Michalski oraz Sztylka, Jarzębowski, Buławski
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również