Wydarzenia

Israel Puerto nowym piłkarzem Śląska

2019-06-22 13:50:00
Defensywę WKS-u wzmocnił Israel Puerto. Hiszpan związał się z wrocławskim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.
26-latek występujący na pozycji środkowego obrońcy swoją karierę rozpoczął w Sevilla FC. W sezonie 2013/14 miał okazję zagrać nawet na Stadionie Wrocław. WKS przegrał wówczas wysoko z późniejszym triumfatorem Ligi Europy, a Puerto pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu. 
 
Stoper regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii, począwszy od kategorii U17. W 2013 roku pojechał na mistrzostwa świata U20, rozgrywając na tureckim turnieju cztery spotkania.
 
- Israel potrafi czytać grę i nie boi się brać na siebie odpowiedzialności za kierowanie linią defensywną. Cieszymy się, że trafił do nas zawodnik świetnie przygotowany zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym, który ciągle chce się rozwijać – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. 

 
Puerto w 2014 roku odszedł z Sewilli do Villarreal CF. Później grał także w CD Lugo, Racingu Santander, CD Mirandés, a ostatnio reprezentował barwy grającego na trzecim poziomie rozgrywkowym Recreativo Huelva, z którym walczył w barażach o LaLiga2. Łącznie Puerto zaliczył 5 meczów w Primera Division oraz 31 w Segunda Division.
 
- Doskonale pamiętam atmosferę wrocławskiego stadionu i cieszę się, że już niedługo będę mógł znów na nim zagrać. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc drużynie zwyciężać - mówi nowy piłkarz Trójkolorowych.
 
W związku z późniejszym zakończeniem rozgrywek w Hiszpanii Israel Puerto dołączy do zespołu WKS-u na zgrupowaniu w Słowenii. W Śląsku będzie występował z numerem 5. 
 
 
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również