Wydarzenia

IV liga: Pewne zwycięstwo przy Oporowskiej

2018-04-08 14:00:00
Zespół Tomasza Horwata wygrał 5:0 (1:0) z Unią Bardo. Bramki na swoje konto zapisali dwie Patryk Obiała i po jednej Mikołaj Kotfas, Daniel Łuczak i Jakub Kierkiewicz.
Śląsk od początku narzucił rywalowi swój styl gry i miał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. To jednak początkowo nie przełożyło się na wynik. Unia grała bardzo ostrożnie, mądrze taktycznie i dobrze broniła się przed atakami gospodarzy.
 
Kluczowa akcja spotkania to 35. minuta, w której jeden z przeciwników został ukarany czerwoną kartką za faul Pasternaka, który wychodził na czystą pozycję. Od tego momentu Śląskowi grało się jeszcze swobodniej i jeszcze przed przerwą Kierkiewicz pięknym strzałem z dystansu otworzył wynik.
 
Po zmianie stron przewaga WKS-u nie podlegała dyskusji i wrocławianie konsekwentnie punktowali Unię. Mecz ostatecznie zakończył się wysokim zwycięstwem Ślaska 5:0. Gole dołożyli dwie Obiała, Łuczak i Kotfas. 

Rezerwy Śląska są wiceliderem IV ligi. Do pierwszego miejsca traci siedem punktów, ale ma jeden mecz mniej rozegrany. 
 
Śląsk Wrocław – Unia Bardo 5:0 (1:0)
Bramki: 2x Patryk Obiała, Mikołaj Kotfas, Daniel Łuczak i Jakub Kierkiewicz.
 
Śląsk: Aleksander Sobczak - Poprawa, Kucharczyk (73’ Łazarowicz), Kierkiewicz, Scalet (60’ Fryczkowski), Obiała (68’ Skrzypek), Kazimierowicz, Pasternak (35’ Kotfas) , Łuczak, Sobczak (68’ Caliński), Łyszczarz.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również