Wydarzenia

IV liga: Pewne zwycięstwo Śląska

2018-09-15 12:45:00
Wrocławianie wygrali z Polonią-Stal Świdnica 4:0 w 6. kolejce IV ligi, zdobywając wszystkie bramki w drugiej części gry. Na listę strzelców wpisali się Łuczak, Piech, Szczepan i Scalet.
Rezerwy Śląska były wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny. W wyjściowej jedenastce wyszli między innymi Wrąbek, Kucharczyk, Pałaszewski, Szczepan, Łuczak, Gąska i Piech. 

W spotkaniu zgodnie z oczekiwaniami przewagę miał WKS. Wrocławianie oddawali dużo strzałów na bramkę, ale żaden nie znalazł drogi do bramki. Najbliżej trafiania był Szczepan, ale w sytuacji sam na sam nie zdołal pokonać bramkarza Polonii. Goście kilka razy pokazali się z dobrej strony, konstruując groźne akcje, jednak również ich próby okazały się nieskutecznie. 
 
Pod koniec pierwszej połowie rywale oslabili się za sprawą głupiego faulu Jagieły, który zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Szczepana. 
 
Po zmianie stron zespół trenera Jawnego już całkowicie przejął kontrolę, a gra toczyła się głównie na połowie gości. Polonia, grając w dziesiątkę, nastawiona była na kontry, ale miała spore problemy z przedostaniem się pod pole karne Śląska.
 
W końcu w 60. minucie Śląsk przeprowadził bramkową akcję. Z lewej strony zacentrował Gąska, a akcję zamknął Łuczak, który otworzył wynik meczu. Rywale po stracie bramki mocno spuścili z tonu i w kolejnych 6 minutach stracili dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Piech i Szczepan.

Pod koniec spotkania wynik na 4:0 ustalił Scalet, kończąc szybką kontrę gospodarzy. Asystą przy jego trafieniu popisał się Gąska.

Śląsk II Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 4:0 (0:0)
Bramki:
60' Łuczak
65' Piech
66' Szczepan
85' Scalet

Śląsk: Wrąbel - Sobczak (75' Łazarowicz), Kucharczyk, Tabaka, Kierkiewicz (65' Izydorczyk) - Szczepan (70' Srnić), Pałaszewski (70' Bartkowiak), Młynarczyk (66' Sztylka), Gąska, Łuczak (70' Scalet) - Piech.

Polonia: Kot, Białasik, Filipczak, Kot, Sowa, Szczygiel, Myrta, Kozachenko, Santos, Jagieła, Baumgarten.

Żółte kartki: Piech

Czerwona kartka: Jagieła
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również