Wydarzenia

Jak Korona, to Dobrynin

2018-04-05 13:00:00
Drugi raz w tym sezonie Zbigniew Dobrynin poprowadzi spotkanie Śląska Wrocław. I po raz drugi będzie to starcie z kielecką Koroną.
Dla arbitra z Łodzi to pierwszy sezon w karierze, w którym poprowadził jak dotąd więcej meczów ekstraklasy niż I ligi. W bieżących rozgrywkach, ma w tej chwili na koncie 9 spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej i 8 starć na zapleczu. Do tego dwukrotnie był rozjemcą w Pucharze Polski.

Jednym z ekstraklasowych spotkań, które poprowadził w tym sezonie Zbigniw Dobrynin, było to pomiędzy Koroną Kielce a Śląskiem Wrocław. W świętokrzyskiem górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 3:0. Jedną z bramek zdobyli po rzucie karnym.

Dlą Śląska będzie to drugi w bieżących rozgrywkach mecz sędziowany przez tego arbitra, a dla Scyzoryków - trzeci. Poza zwycięskim dla nich starciem z WKS-em, Dobrynin poprowadził również remisowe (0:0) spotkanie z Pogonią Szczecin, pokazując wtedy sześć żółtych kartek (tylko raz - w Pucharze Polski - napominał zawodników częściej).

W sumie arbiter z Łodzi zaliczył w tym sezonie 19 spotkań, w których pokazywał średnio 3,3 żółtej kartki. Dwa razy karał graczy czerwonymi kartonikami, podyktował również 8 rzutów karnych.

Mecz Śląsk vs. Korona w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 18 na Stadionie Wrocław. Bilety TUTAJ.

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również