Wydarzenia

Jakub Łabojko w Śląsku Wrocław!

2018-06-12 14:00:00
Kolejny utalentowany zawodnik wzmocnił WKS. Pomocnik Jakub Łabojko podpisał trzyletnią umowę z wrocławskim klubem.
- Było zainteresowanie kilku klubów, ale to Śląsk przedstawił mi cały plan rozwoju na najbliższe lata i wierzę, że projekt pana dyrektora Dariusza Sztylki i pana trenera Tadeusza Pawłowskiego może mi dać coś więcej. Śląsk to duży, renomowany klub. Cieszę się, że teraz jestem jego częścią – podkreślał nowy piłkarz wrocławian.
 
Jakub Łabojko, podobnie jak zakontraktowany wcześniej Damian Gąska, należał do najbardziej wyróżniających się graczy minionego sezonu Nice I ligi. 20-latek rozegrał dla Rakowa Częstochowa 30 spotkań i zdobył dwie bramki. Jest powoływany do reprezentacji Polski U21, w której występują także Kamil Dankowski, Konrad Poprawa i Daniel Łuczak.
 
- Jestem środkowym pomocnikiem, trochę bardziej defensywnym, tak między pozycjami „6” a „8”. Odpowiadam za odbiór piłki, mocną grę ciałem w środku boiska i rozpoczynanie akcji ofensywnych. Lubię grę kombinacyjną – zaznaczał Łabojko. Mam nadzieję, że w sezonie uda mi się zaliczyć kilka asyst dla nowego klubu. Na razie muszę pokazać się trenerowi, żeby docenił moją pracę, później załapać się do meczowej „osiemnastki” i wreszcie do pierwszego składu, w którym chciałbym grać jak najdłużej – dodawał. 
 
- To niezwykle perspektywiczny zawodnik, być może najbardziej ze wszystkich, których oglądaliśmy w I lidze i w reprezentacji Polski w jego roczniku. Dobrze czyta grę, dobrze ją prowadzi. Ma także taką zdrową, sportową agresję, zwłaszcza przy odbiorze. Co ważne, po odbiorze od razu stara się zagrać do przodu. Wierzymy, że odpowiednio prowadzony będzie robił szybkie postępy – mówił dyrektor sportowy WKS-u Dariusz Sztylka.

Jakub Łabojko będzie występował w barwach Śląska z numerem 21.

 
Witamy we Wrocławiu i trzymamy kciuki!
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również