Wydarzenia

Jawny: Wszystkie siły na półfinał

2018-06-02 15:30:00
- Nie kończymy jeszcze sezonu i chcemy zdecydowanie więcej ugrać – mówi trener Jawny po meczu z Lechem Poznań.
Trener Jawny o spotkaniu z Lechem Poznań. Śląsk przegrał we Wronkach 1:5:

Nie martwimy się tą porażką. Przeciwnie, wracamy do Wrocławia jako zwycięzcy zachodniej grupy Centralnej Ligi Juniorów i jesteśmy szczęśliwi. W meczu z Lechem daliśmy odpocząć zawodnikom, którzy byli najbardziej eksploatowani w ostatnim czasie i gdzieś tam wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny mecz dla nas. Zastąpili ich piłkarze, którzy w trakcie sezonu grali mniej. Rywale z kolei zagrali najmocniejszym składem, gdyż walczyli o awans do półfinałów.

Wynik jednak jest trochę mylący, ponieważ spotkanie nie było aż tak jednostronne. Straciliśmy w prosty sposób dwie bramki po stałych fragmentach gry, my też nie wykorzystaliśmy świetnej okazji, by doprowadzić do remisu 2:2. 

Trener Jawny o awansie do półfinałów:

Sukces, jakim jest nasz udział w półfinałach, to również zasługa Darka Sztylki i Michała Hetela, którzy zbudowali ten zespół i prowadzili w rundzie jesiennej. Ja z kolei z Mariuszem Miętkiewiczem budowaliśmy juniora młodszego, który już pod wodzą trenera Pietraszewskiego, jest o krok od równie wielkiego wyczynu. To nasz wspólny sukces, ale nie kończymy jeszcze sezonu i chcemy zdecydowanie więcej ugrać. 

To nie była dla nas łatwa runda. Przejąłem zespół chwilę przed wznowieniem sezonu i nie mieliśmy już czasu na obóz, żeby poznać się lepiej z chłopkami. Dodatkowo Seba Bergier był do dyspozycji pierwszego zespołu, a kilku podstawowych zawodników było kontuzjowanych i nie przepracowało okresu przygotowawczego. Praktycznie cały blok obronny był w rozsypce i naprawdę ciężko było wskoczyć na odpowiedni poziom. Z czasem jednak rozkręcaliśmy się i trafiliśmy z formą w odpowiednim momencie. Teraz koncentrujemy się na wyjeździe do Krakowa. Wszystkie siły na półfinał. 
___
Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się w środę 6 czerwca o godz. 17:00 w Krakowie. Rewanż zaplanowano na niedzielę, 10 czerwca o godz. 15 we Wrocławiu. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również