Wydarzenia

Jedyny taki kibic

2019-03-25 10:00:00
Lutowy mecz Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci jednego z najsłynniejszych kibiców WKS-u, Marka Duszczyńskiego. Całe rzesze fanów znały go jednak po pseudonimem „Pluto”.
Wychowywał się w domu dziecka, lecz później życie także nieraz mocno go doświadczyło. Borykał się z wieloma różnymi problemami, ale jednego z pewnością mu nie brakowało. Jego miłością do klubu można by obdzielić nie jedno życie. Pluto dokonał czegoś, za co należy mu się wielki szacunek: zaraził swoją kibicowską pasją całe pokolenia przyszłych fanów.
 
Scena, która wielu utkwiła w pamięci. Mecz Śląska na stadionie przy ul. Oporowskiej. Przy bramie kręci się pewien mężczyzna otoczony całą gromadą dzieciaków. Rozmawia z ochroną, a gdy wybrzmiewa sędziowski gwizdek, także wchodzi na trybuny. Każdy młody kibic doskonale wiedział, że Pluto zawsze stanie na wysokości zadania i pomoże dostać się na stadion WKS-u. Bo czy wówczas liczyło się coś więcej?

Organizacja turniejów piłkarskich na wrocławskich osiedlach, zabieranie dzieci na mecze i treningi, setki wyjazdów za Śląskiem po całym kraju… Pluto na zawsze zostanie symbolem dawnych czasów – miejscową, wrocławską legendą. 

Zmarł 7 lutego 2019 roku w wieku 65 lat. Gdy dotarła do nas informacja o śmierci Pluta, kibice Śląska podzieli się masą wspomnień związanych z tą niezwykłą osobą. Oddajemy Wam głos.

Dalszy ciąg artykułu i wspomnienia kibiców związane z "Pluto" w marcowym numerze magazynu "Wokół Śląska". Oficjalny miesięcznik wrocławskiego klubu można nabyć w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej, na Wyspie Kibica w Arkadach Wrocławskich, w oficjalnym sklepie Śląska VitaSport przy ul. Legnickiej 54, w wybranych salonach Kolportera i na Stadionie Wrocław podczas meczów. Można go również zakupić w sklepie on-line już teraz - TUTAJ.

Zareklamuj się w "Wokół Śląska" - ZOBACZ OFERTĘ.
Autor: TS

Zobacz również