Wydarzenia

Jović i Tarasovs powołani do reprezentacji

2017-08-12 09:00:00
Dwóch obrońców Śląska dostało powołanie do reprezentacji swojego kraju. Tarasovs ma szansę zagrać dla Łotwy, Jović - dla Słowenii.
Igors Tarasovs jest jak na razie podstawowym zawodnikiem Śląska Wrocław. Ostatnio rozegrał 120 minut w Pucharze Polski przeciwko Arce. Jego regularne występy dostrzegł selekcjoner łotewskiej kadry Aleksandrs Starkovs. Powołanie dla Igorsa nie jest zaskoczeniem - obrońca WKS-u ma już na swoim koncie 18 występów w narodowych barwach. Szansą na 19. i 20. będą dwa spotkania eliminacji mistrzostw świata. Łotysze zmierzą się z Węgrami w Budapeszczie (31 sierpnia) oraz w Rydze ze Szwajcarią (3 września). 

Najnowszy nabytek wrocławskiego klubu - Boban Jović - również znalazł uznanie w oczach trenera reprezentacji swojego kraju. Srečko Katanec powołał bocznego obrońce na dwa spotkania w eliminacjach mistrzostw świata. Słoweniec dołączył do Śląska w tym tygodniu, ale zdążył już zaliczyć debiut w pucharowym spotkaniu z Arką (w 75. min zmienił Augusto). Jović ma za sobą cztery występy w narodowych barwach, ostatni 14 listopada 2016 roku przeciwko... Polsce. Boban zagrał wtedy całe spotkanie, a nasza reprezentacja zremisowała ze Słoweńcami 1:1 w meczu towarzyskim rozegranym... we Wrocławiu. Teraz prawy obrońca ma szansę zmierzyć się ze Słowacją (mecz 1 września w słowackiej Trnavie) oraz Litwą (4 września, Lubljana).


Gratulujemy i życzymy powodzenia, panowie!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również